Mourinho: Některé týmy do EL nepatří, například Juventus by tu vůbec neměl být

Mourinho: Některé týmy do EL nepatří, například Juventus by tu vůbec neměl být

Že se Juventus dostal mezi osm nejlepších týmů Evropské ligy, to se nelíbí portugalskému manažerovi ve službách AS Řím Josému Mourinhovi. K této skutečnosti má své výhrady. Jaké? O tom se rozpovídal pro Sky Sports Italia.

Vlci z AS Řím se dokázali prodrat přes Real Sociedad, ale stálo je to spoustu sil. Jak ovšem tvrdí José Mourinho, trpí pro soutěž, která jim náleží a ve které hrají od samotného počátku… Pak se tu ale ještě nachází týmy, co tu nemají co dělat… Jako například Juventus, Sporting anebo Sevilla.

„Tohle je věc, která mě na této soutěži nejvíce štve. My tu jsme poctivě od samotného začátku, prošli jsme si celou skupinovou fází a pak se k nám sem přištvala mužstva z třetích příček z Ligy mistrů, kde pro ně ta cesta skončila,“ poznamenával Mourinho.

„Vždy by to mělo fungovat tak, že pokud jste z jedné soutěže vyřazeni, měli byste jít domů, nikoliv pokročit do další. Takže pokud by náhodou Evropskou ligu vyhrál tým, který byl vyřazen z Ligy mistrů, tak mi to nepřijde spravedlivé. Naopak je to bezvýznamné,“ vyprávěl.

„Evropská liga musí být pro týmy, které si projdou celou tou kvalifikační fází. Pro ty, které tu jsou od samotného počátku. Žádný Juventus, žádná Sevilla by tu s námi neměly být. Tak by to dávalo smysl,“ sdělil José Mourinho svůj názor.