Penalta v nastavení připravila Tottenham o výhru v Southamptonu. Chelsea remizovala s Evertonem a Arsenal si poradil s Crystal Palace

Newcastle v páteční předehrávce 28. kola Premier League vyhrál na hřišti Nottinghamu 2:1 pozdní brankou z penalty. Fotbalisté Tottenhamu v sobotu remizovali na hřišti posledního Southamptonu 3:3. Domácím zachránil bod v nastavení z penalty James Ward-Prowse. O výhru v závěru přišla i Chelsea po domácí remíze 2:2 s Evertonem. V nedělním utkání si Arsenal poradil v londýnském souboji s Crystal Palace 4:1. Zápasy manchesterských klubu a Liverpoolu byly přeloženy z důvodu FA Cupu.

Newcastle prohrával po zásahu Dennise, ale Isak v nastavení prvního poločasu vyrovnal. Výhru hostům poté švédský útočník zajistil v úplném závěru poté, co proměnil pokutový kop po ruce Niakhateho. Newcastle venku vyhrál po čtyřech zápasech.

V Southamptonu otevřel skóre v závěru prvního poločasu svou první brankou za hosty Pedro Porro prudkou střelou na přední tyč. Domácím se podařilo odpovědět hned po přestávce, kdy se prosadil Adams. Vedení vrátil Tottenhamu hlavičkou Kane. V 75. minutě zvýšil Perišič, ale za dvě minuty byl opět rozdíl pouze o gól, když se prosadil Walcott. Smazat náskok se Southamptonu podařilo v nastavení, kdy Ward-Prowse proměnil penaltu za Sarrův faul. Tottenham má na čtvrtém místě dvoubodový náskok na Newcastle, který má dva zápasy k dobru.

Na Stamford Bridge se odehrál bezbrankový poločas a pak šli do vedení domácí po přesné střele Félixe, Everton ale záhy srovnal. Po standardní situaci nasměroval míč do sítě Doucouré a Havertz jeho pokus odkopl až zpoza brankové čáry. Německý útočník sice o sedm minut později vrátil Chelsea z pokutového kopu, v poslední minutě se ale uvolnil na křídle Simms a odchovanec hostů uzavřel skóre. Everton se posunul na 15. příčku, Chelsea na desátém místě ztrácí na pohárové příčky devět bodů.

Na sestupových příčkách zůstává Bournemouth, který podlehl 0:3 Aston Ville. Leicester po čtyřech ligových prohrách remizoval na hřišti Brentfordu 1:1 a získaný bod jej dělí od sestupového pásma.

Vedoucí Arsenal v anglické fotbalové lize porazil Crystal Palace 4:1 a má náskok osmi bodů na druhý Manchester City, který má zápas k dobru. Šesté ligové vítězství "Kanonýrů" v řadě se začalo rodit už v prvním poločase. Ve 28. minutě se trefil Martinelli po přihrávce Saka, který před pauzou přidal druhý gól. Svěřenci Mikela Artety do druhého poločasu nastoupili ve stejném tempu a necelých deset minut po přestávce zvýšil na 3:0 Xhaka. Crystal Palace snížil po hodině hry zásluhou Schluppa, ale Saka čtvrt hodiny před koncem vrátil Arsenalu třígólové vedení. Jednadvacetiletý anglický reprezentant se prosadil v lize už dvanáctkrát, čímž překonal své dosavadní střelecké maximum. Arsenal v boji o titul nerozhodilo čtvrteční vyřazení z Evropské ligy poté, co na domácí půdě po penaltovém rozstřelu podlehl Sportingu Lisabon. Crystal Palace, který v týdnu propustil trenéra Patricka Vieiru, zůstává na 12. místě, ale je jen tři body nad sestupovým pásmem.

Premier League - 28. kolo

Nottingham - Newcastle 1:2

Branky: 26. Dennis - 45.+2 a 90.+3 z pen. Isak

Wolverhampton - Leeds 2:4

Branky: 65. Jonny, 73. Cunha - 6. Harrison, 49. Ayling, 62. Kristensen, 90.+7 Rodrigo

Southampton - Tottenham 3:3

Branky: 46. Adams, 77. Walcott, 90.+3 Ward-Prowse z pen. - 45.+1 Porro, 65. Kane, 75. Perišič

Brentford - Leicester 1:1

Branky: 32. Jensen - 52. Barnes

Aston Villa - Bournemouth 3:0

Branky: 7. Dougles Luiz, 80. Ramsey, 89. Buendía

Chelsea - Everton 2:2

Branky: 52. Félix, 76. Havertz z pen. - 69. Doucoure, 89. Simms

Arsenal - Crystal Palace 4:1

Branky: 28. Martinelli, 43. a 74. Saka, 55. Xhaka - 63. Schlupp