Sparta předskočila Slavii v kurzové nabídce sázkových kanceláří. Po výhře nad Hradcem ji považují za těsného favorita na titul

Sparta předskočila Slavii v kurzové nabídce sázkových kanceláří. Po výhře nad Hradcem ji považují za těsného favorita na titul

Fotbalisté Sparty, kteří v sobotu bodově dotáhli vedoucí tým tabulky Slavii, už jsou podle sázkových kanceláří největším favoritem první ligy. Zatímco před startem jarní části sezony byl na titul Letenských vysoký kurz 11:1, aktuálně se pohybuje pod 2:1. Vršovický rival již v prognózách bookmakerů figuruje na druhém místě za Spartou.

Letenští po podzimních 16 kolech ztráceli sedm bodů na tehdy první Plzeň a pět bodů na Slavii. Sparťané navíc hned v úvodním jarním kole jen remizovali 1:1 v Olomouci a kurz na to, že získají titul, se vyšplhal až zhruba na 17:1.

Od té doby jsou ale Letenští na rozdíl od rivalů stoprocentní a v sedmi kolech neztratili ani bod. Po sobotním vítězství 2:0 nad Hradcem Králové v jeho mladoboleslavském azylu a nečekané remíze Slavie v Liberci 2:2 se sparťané bodově dotáhli na první příčku a druzí jsou jen o skóre. Zároveň mají horší vzájemnou bilanci s týmem z Edenu, kde na podzim v derby utrpěli debakl 0:4.

I tak se Letenští poprvé v ročníku dostali do pozice největších favoritů ligy. U Tipsportu a Chance lze aktuálně na titul Sparty sázet za 1,95:1, zatímco na Slavii za 2:1. Na obhájce trofeje Plzeň, která na pražské rivaly ztrácí pět bodů a má k dobru večerní utkání s Bohemians 1905, je vysoký kurz 16:1.

Fortuna věří Spartě ještě o trochu více. Na její triumf se dá momentálně sázet v poměru 1,9:1, na Slavii stejně jako u Tipsportu za 2:1. Šance plzeňského týmu na obhajobu ohodnotila Fortuna rovněž kurzem 16:1.

Sparta během sezony nejvíce ztrácela na první místo po 13. a 14. kole, kdy měla na tehdy vedoucí Plzeň manko 12 bodů. Letenští se ale nastartovali výhrou 1:0 na západě Čech a mohou ukončit letité čekání na zisk titulu, které trvá od sezony 2013/14. Sparťané mají před blížící se pětikolovou nadstavbou výhodu v tom, že derby se Slavií odehrají doma.