Momentálně nejnebezpečnější i nejlepší útok v lize? Frýdek ukázal na očekávanou adresu...

Momentálně nejnebezpečnější i nejlepší útok v lize? Frýdek ukázal na očekávanou adresu...

I když už v tuto chvíli ztrácí obhájce z Plzně na první příčku pět bodů a na jaře moc bodů neposbíral, Martin Frýdek by ještě západočeský klub z Doosan arény neodepisoval...

"Viktorii nemůžeme odepisovat, navíc v tříbodovém systému. Podle mě to bude dramatické až do konce. Ale je fakt, že Plzeň se trápí a není tam taková lehkost jako na podzim. Dřív to alespoň udrželi, když vedli 1:0, ale teď to nezvládají," všiml si portálem tn.nova.cz citovaný vicemistr Evropy z roku 1996.

Michala Bílka by se ovšem tak brzy nezbavoval. "Já bych ho do konce sezony jednoznačně podržel. Teď bude 14 dní přestávka, tak se z toho dostanou a dobře potrénují. Navíc nehrají pohár, takže režim od soboty do soboty. Nemyslím si, že se tam bude dělat nějaký velký průvan," zavěštil si majitel pěti domácích titulů.

Mohl by letos slavit po devíti letech právě jeho srdeční tým z Letné? "Z těch tří celků, které bojují o titul, má Sparta jednoznačně nejlepší formu. Když se jim takhle bude dařit dál, tak ta šance na titul je velká," připomněl čtyřiapadesátiletý odborník, který neváhal ocenit ani rozjetý ofenzivní triumvirát Jan Kuchta - Tomáš Čvančara - Lukáš Haraslín, který podle jeho slov perfektně spolupracuje...

"Čas dal evidentně trenérům za pravdu. Skvěle se jim daří střelecky, když nedá gól jeden, dá ho druhý. Pro soupeře je to ohromně těžké, protože neví, koho mají hlídat. Stoprocentně to je momentálně nejnebezpečnější útok v lize. Tím pádem je i nejlepší," chválil exreprezentant se sedmatřiceti mezinárodními trefami a čtyřmi přesnými zásahy.

V příštím domácím utkání proti Zbrojovce Brno už se navíc vrátí slavnému "S" po mnoha měsících kotelníci. Podpora z tribun by tak měla být opět stoprocentní. "Kotel samozřejmě chyběl. Věřím tomu, že se zklidní, že nebudou problémy a že budou pořádně fandit. Atmosféru dělali hlavně oni. Sice i bez nich se fandilo, ale nebylo to takové. V Mladé Boleslavi fandili fantasticky," podotkl bývalý špílmachr Leverkusenu, Duisburgu, Xaverova, Senice, Teplic i Dukly.

Olayinka na pranýři? Jen pomalu s tou kritikou, obzvlášť v jeho případě. Nervy tečou celé Slavii