Kolektiv, partu a tým máme na to, abychom na dosáhli na čtvrté místo, říká Macík. Jak se mu líbili Trefil a Stoppen?

Kolektiv, partu a tým máme na to, abychom na dosáhli na čtvrté místo, říká Macík. Jak se mu líbili Trefil a Stoppen?
OBSAHUJE VIDEO

Sigmě se vrátil po sedmi měsících do ligového utkání zkušený slovenský brankář Matúš Macík a v rámci 24. kola FORTUNA:LIGY hned pomohl ke třem bodům s Mladou Boleslaví čistým kontem.

"Musím přiznat, že jsem si to užil. Byl jsem zvědavý na to, jak se budu v bráně cítit. Popravdě jsem ani nepřemýšlel nad tím, jak zápas dopadne. Byl jsem obrovsky šťastný, že konečně nastal ten moment, že jsem zpět. A velmi jsem si to užil," rozmlouval po úspěšném víkendu webem sigmafotbal.cz citovaný dlouhán.

Jeho nadřízený Václav Jílek už ho potěšil i na předsezonní tiskové konferenci. Byť byl čerstvě na marodce, prones, že ho stále považuje za TOP brankáře. "Bylo to pěkné. Slyšel jsem to, vnímal jsem to. Kuba Trefil podával skvělé výkony. V tomto období mě ale trenér Jílek podržel. To je věc, která mi pomohla," přiznal.

Když byl na marodce, mezi třemi tyčemi na něj na Hané zaskakovali brankáři Jakub Trefil a Tadeáš Stoppen. Jak se mu zamlouvali? "Za mě byli velmi dobří. Kuba Trefil do toho naskočil prakticky z ničeho. Hned se do toho dostal a podával dobré výkony. Ke konci neměl tolik toho potřebného štěstí. Dostával těžké góly, které pro někoho, kdo není brankář, vypadají jednoduše. Ale ono to tak není. Kuba podával dobré výkony. Stopi fantasticky odchytal poslední dva zápasy. Ten poslední doma měl s nulou, takže k tomu není co povědět," přidal.

Aktuálně je Sigma v první šestce s dvoubodovou ztrátou na čtvrtou pozici. Je to velké lákadlo skončit hned za nejsilnější domácí trojicí? "Máme za sebou vynikající zápasy. Dlouhou Šňůru bez prohry. Body sbíráme a věřím, že to tak bude i nadále. Všichni víme, kde chceme skončit. Tým na to máme. Každý tam chceme být. Máme své cíle a ambice co se týká mužstva i klubu. Kolektiv, partu a tým máme na to, abychom na toto místo dosáhli. Chce to každý v klubu. Hrajeme o nějaký úspěch," avizoval stále teprve devětadvacetiletý strážcee svatyně s historií v Liptovském Mikuláši či Ružomberoku.