Já už bych s ním trpělivost neměl. Nechtěl bych, aby byl dál v týmu, řekl Komňacký o zlínském Fillovi

Já už bych s ním trpělivost neměl. Nechtěl bych, aby byl dál v týmu, řekl Komňacký o zlínském Fillovi
ROZHOVOR

Patří k nejzkušenějším ligovým hráčům, svůj tým má dotáhnout za záchranou. Zatím to však vypadá, že nelehkou misi spíš sabotuje. Proti Spartě se válečník Martin Fillo nechal vyloučit za čtyři minuty, po vypršení trestu mu na červenou kartu stačila minuta a půl. Hrát celý zápas v oslabení jeho Zlín samozřejmě nezvládl. Na Slovácku padl 0:3. “Na rovinu říkám, že já bych takového hráče v týmu už nechtěl. A dal bych mu to náležitě najevo,“ přiznal trenér František Komňacký v rozhovoru pro eFotbal.cz.

V duelu se Spartou šel Fillo na plac v 82. minutě, už v 86. byl ale ze hry venku. Obě žluté navíc stihl během pouhé minuty. Dostal dva zápasy stop, svědomí však nezpytoval. Když mu trest skončil, trenér Pavel Vrba ho v dobré víře zařadil do základní sestavy. A bylo z toho fiasko.

Derby Slovácka se Zlínem totiž skoro ještě ani nezačalo a Fillo už viděl další červenou kartu. Brutálním šlapákem sestřelil na půlce Stanislava Hofmanna.

“Aby se hráč nechal takhle rychle vyloučit ve dvou zápasech po sobě, to jsem ještě nikdy nezažil. To je taková rarita, že to asi nezažil nikdy nikdo,“ kroutí hlavou Komňacký.

Ten je ve svých soudech většinou dost ostražitý, nechává si odstup. Nyní ale startoval hned na první našlápnutí. A pálil do černého.

“Jde o obrovskou chybu někoho, kdo má být nosnou podpěrou týmu. Hráčem, na něhož se trenér může spolehnout. To se ale neděje a já se přiznám, že bych s ním trpělivost už dál neměl,“ podotkl uznávaný kouč, jenž dovedl Baník Ostrava k titulu pro mistra ligy.

“Na zápase Zlína se Spartou jsem byl. Fillo to provedl ve chvíli, kdy se jeho mančaft nadechoval. V tu dobu ještě nebylo nic rozhodnuté, on ale vrazil týmu kudlu do zad. Člověk si řekne, že u takového hráče by se to dít vážně nemělo, ale je to fotbal, stane se. Jenže když se po vypršení trestu vrátí a udělá to prakticky znovu, navíc ještě hned na startu derby se Slováckem, už se to přejít prostě nedá. To nejde. Notabene když hrajete o záchranu, o holé bytí a nebytí v soutěži. Přiznám se, že já už bych takového hráče v kádru mít nechtěl a dal bych mu to náležitě najevo. Přestal bych s ním počítat,“ dodal Komňacký.

Nejsmutnější na tom je, že Fillo opravdu není žádným zelenáčem. V únoru mu bylo 37 let. “To je další věc. Když by to udělal osmnáctiletý kluk, budete věřit, že se z toho poučí. Pokud to však udělá fotbalista, jemuž táhne na 40 a lepšit se už nebude… I proto si myslím, že by s ním Zlín už trpělivost mít neměl. Alespoň takový je můj pohled na věc, byť v klubu to samozřejmě mohou vidět jinak,“ uzavřel Komňacký.

Olayinka na pranýři? Jen pomalu s tou kritikou, obzvlášť v jeho případě. Nervy tečou celé Slavii

Foto: FC TRINITY Zlín