Po 17 letech nastal čas velké fotbalové jeviště opustit, říká Özil. Jeho poslední zastávkou byl Basaksehir

Po 17 letech nastal čas velké fotbalové jeviště opustit, říká Özil. Jeho poslední zastávkou byl Basaksehir

Mistr světa z roku 2014 Mesut Özil ukončil v 34 letech fotbalovou kariéru. Bývalý německý reprezentant hrál v minulosti za Real Madrid nebo Arsenal. Naposledy působil v istanbulském Basaksehiru.

"Měl jsem tu výsadu být téměř 17 let profesionálním fotbalistou a jsem za to nesmírně vděčný. V posledních týdnech a měsících, kdy jsem se potýkal i s nějakými zraněními, bylo čím dál víc jasné, že nastal čas velké fotbalové jeviště opustit," uvedl Özil na sociálních sítích.

Syn tureckých přistěhovalců začínal v rodném Gelsenkirchenu v dresu Schalke, odkud přestoupil do Werderu Brémy. Výkony na MS 2010 mu vynesly angažmá v Realu Madrid, odkud v roce 2013 odešel za 50 milionů eur (přes miliardu korun) do Arsenalu.

V roce 2018 se rozhodl skončit v německé reprezentaci, za kterou odehrál 92 zápasů a dal 23 gólů. Důvodem byla aféra kolem jeho setkání a společných fotografií s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Vedení německého svazu obvinil Özil z rasismu. V roce 2020 s ním přestali počítat v Arsenalu a v lednu 2021 přestoupil do Fenerbahce, kde ho loni vyřadili z kádru. V létě pak zamířil do Basaksehiru, za který nastoupil jen v sedmi zápasech.

I když žije nejstarší střelec v dějinách Serie A ze dne na den, v Miláně nebo v reprezentaci není kvůli laskavosti