Řepka dres nemění a zůstává v červeném: Janovice stále mají ambice postoupit do B třídy a já jim rád pomůžu

Řepka dres nemění a zůstává v červeném: Janovice stále mají ambice postoupit do B třídy a já jim rád pomůžu

Z avizovaného přestupu devětačtyřicetiletého internacionála Tomáše Řepky v rámci okresního přeboru nakonec nic nebude. Alespoň pro nejbližší měsíce.

Do Sokolu Lovčice se bývalý kapitán Sparty zatím nepřesunuje a zůstává v barvách Sokolu Červených Janovic, který má před sebou v rámci kutnohorských bojů sobotní domácí střet s Chotusicemi.

Za celek, jehož součástí je stále i další exreprezentant Martin Jiránek, toho v první polovině sezony příliš neodehrál. Po jednom z duelů se nechal za kritiku sudího vyloučit a po trestu na čtyři utkání už na podzim nenastoupil.

Za dva a půl roku v Janovicích však šlo pouze o jeden klukovský zkrat a majitel čtyř českých titulů z let 1997, 1998, 2007 a 2010 už je dle svých slov uvědomělejší. Ve zbytku jarní části už by tak tolik absencí mít neměl...

"Chci se fotbalem jako hráč bavit a hrát si. Nemám, co bych si dokazoval. Chci týmům jen pomáhat a předat zkušenosti. A někdy si fotbal pohraje se mnou. Můj předchozí tým Červené Janovice se rozhodl bojovat o postup a nechtějí se mě vzdát. Neumožnili můj přestup a na některý věci jako hráč nemám vliv. Když se dohadují kluby, jde o jednaní, které jde mimo každého hráče. Otevírá se tak přede mnou sezona v Janovicích. A nevadí mi to. Chci především hrát a dělat něco pro svoji kondici. Stále mají ambice postoupit do B třídy a já jim rád pomůžu. Chci být platný pro tým. A rybníky tam mají naštěstí taky. Přijďte na fotbal," vzkázal fanouškům na svém Instagramu vášnivý rybář.

Pro někdejšího stopera Fiorentiny i West Hamu United, jehož současný tým narazí v dubnu na Tupadla, Suchdol, Paběnice, Malín i Zruč nad Sázavou, navíc stále zůstává hlavní prioritou studium trenérské A-licence. Dle Františka Straky má Řepka všechny předpoklady, aby jednou byl TOP trenér. Čtyřiašedesátiletý expert, jenž naposledy vedl druholigový Třinec, tvrdí, že jde o neskutečného srdcaře s drajvem, který se stejně jako on ponaučil z chyb.

Je to lepší hráč, než jsem byl já. Má větší srdce zamakat, řekl populární Švancara o synovi