Jedenáct zajímavých talentů současné české scény, jejichž jména by se měla skloňovat čím dál tím častěji

Jedenáct zajímavých talentů současné české scény, jejichž jména by se měla skloňovat čím dál tím častěji

Domácím talentem roku 2022 se stal brněnský záložník Michal Ševčík, s tím, že stříbro a bronz brali dva mladí sparťané Kryštof Daněk a Martin Vitík. Dost vysoko se v rámci celkového pořadí umístili také Matěj Jurásek, Jan Źambůrek, Václav Sejk, Adam Gabirel, Daniel Fila, Vítězlav Jaroš, Daniel Samek, Matěj Šín, Lukáš Červ či Samuel Grygar, jenž patří slovutnému Interu Milán. To všechno už jsou tváře známé. Které naděje však v hlasování erudované poroty bodovaly také a ještě se o nich v rámci tuzemského fotbalového hemžení nepíše až tak často?

Daniel Hais (České Budějovice)

V minulé sezoně FORTUNA:LIGY zasáhl Daniel Hais do deseti zápasů. V současném ročníku pak má na kontě o jeden zápas a o dva vstřelené góly více.

Devatenáctiletý útočník se navíc vměstnal také do širší nominace české reprezentace do 21 let před nadcházejícím Eurem.

Na Střeleckém ostrově operující svěřenec Tomáše Zápotočného a Marka Nikla obsadil mezi největšími českými talenty konečné deváté místo se ziskem 8 bodů.

Pavel Gaszczyk (Plzeň)

Jeho jméno budou znát doposud zejména mládežničtí trenéři. Za áčko Plzně totiž ještě osmnáctiletý záložník nedebutoval a velkou západočeskou premiéru má, pakliže nebude nikam zapůjčen, teprve před sebou.

Je však součástí české devatenáctky a byl v nominaci kouče Radka Bejbla i na středeční souboj s Chorvatskem (3:1), byť se nakonec do hry nedostal.

V průběhu podzimu ho však neminula ani nominace na Ligu mistrů s Barcelonou, s tím, že její mládežnickou obdobu Youth League už si proti Barce či Bayernu Mnichov samozřejmě zahrál.

Ondřej Čoudek (České Budějovice)

Ondřej Čoudek je stabilním členem české reprezentace do 19 let a hráč, který zatím pendluje mezi prvním a druhým týmem Českých Budějovic.

Vyhlašování ankety sledoval hráč se třemi soutěžními starty za áčko Budějovic kvůli povinnostem v národním týmu v Portugalsku pouze na dálku.

Osmnáctiletý stoper, jenž v zimě podepsal v Dynamu nový kontrakt do roku 2026, již získal za své výkony cenu pro největší talent roku Jihočeského kraje a teď obsadil v celonárodní anketě dělené 14. místo.

Foto: SK Dynamo České Budějovice