Když vidíte kluky ze zahraničí jako Coufal nebo Souček, jsou další tři levely nahoře, obdivuje Douděra

Když vidíte kluky ze zahraničí jako Coufal nebo Souček, jsou další tři levely nahoře, obdivuje Douděra
OBSAHUJE VIDEO

Čtyřiadvacetiletý rychlík David Douděra si nejprve udělal jméno v druholigové Dukle, odkud se dostal do Mladé Boleslavi, z níž se pak v loňském roce odebral do Slavie. 

A to, že jeho cesta ještě nekončí, dokládá i čerstvá pozvánka do reprezentace před startem kvalifikace na ME 2024 s Polskem...

"Když jsem přestupoval do Slavie, tak jsem si říkal, že už jsem na top klubové úrovni a můžu něčeho dosáhnout. Takže v tu chvíli mě napadlo, že bych se mohl dostat i do reprezentace, když se zadaří, protože na takové úrovni je to hodně sledované. Ale v životě obecně si nedávám příliš dlouhodobé plány a řeším vše až na poslední chvíli. Až to přijde, tak to přijde a nekoukám, za jak dlouho to bude," uvedl v interview pro portál repre.fotbal.cz hráč momentálního lídra tabulky, který v ligové sezoně naskočil do 20 duelů a připsal si tři přesné zásahy.

Na svou dosavadní cestu je rodák z Brandýsa nad Labem náležitě pyšný. Oproti jiným reprezentantům se totiž odlišuje. "Je to pro mě neuvěřitelný pocit. S tátou vždy říkáme, že ten můj příběh je na knížku. Ale tím se nechci chlubit, spíš to tak mám zkrátka v sobě. Každý z nás má nějaký příběh a každý se sem nějak dostal. Ale já jsem nebyl odmalička nějaký velký talent. Nikdy jsem v mládežnických reprezentacích nebyl, jen jsem se mihl ve dvacítce a jednadvacítce. Takže mám svůj příběh úplně jiný, než kluci, kteří od čtrnácti nebo patnácti jsou zvyklí být v reprezentaci. Jsem sám na sebe hrdý, co jsem dokázal a chci v tom pokračovat," informoval fotbalista s deseti starty na evropské klubové scéně.

Mezinárodní úroveň pod vedením Jaroslava Šilhavého je pro něj dosavadním stropem a to i pokud jde o individuální kvality jednotlivých hráčů.

"Hned na prvním tréninku bylo okamžitě poznat na hráčích jako je Vláďa Coufal nebo Tomáš Souček, že působí v zahraničí. I jen na jednoduchých přihrávkách je to vidět, je to jiná liga. Pamatuji si, že když jsem přicházel z Dukly do Boleslavi, tak to pro mě bylo jako kdybych šel do Realu Madrid. Za dva roky jsem šel do Slavie, takže to byl úplně jiný level. A když pak vidíte tyhle kluky ze zahraničí, tak to jsou další tři levely nahoře, takže můžu koukat jen nahoru," doplnil.

Jedenáct zajímavých talentů současné české scény, jejichž jména by se měla skloňovat čím dál tím častěji