I když se objevily různé tlaky, třinecký tým ukázal, že půjde za záchranou...

I když se objevily různé tlaky, třinecký tým ukázal, že půjde za záchranou...

Od úvodu letošního roku je součástí druholigového Třince také levý obránce Martin Slaninka, který dorazil do kádru trenéra Martina Zbončáka z Banské Bystrice.

Po úvodních dvou jarních porážkách s Duklou a Slavií B severomoravský tým konečně zabral a před domácím publikem si těsně poradil s Varnsdorfem, díky čemuž se udržel na čtrnácté pozici. Jeden gól vsítil právě Slaninka.

A jak se vůbec ocitl v červeném trikotu? "Přišel jsem a odehrál zápas s Púchovem. Trenéři mi po něm řekli, že by byli rádi, kdybych zůstal. Domluvili jsme se, takže mě těší, že jsem tady," uvedl v rozhovoru pro fotbaltrinec.cz šestadvacetiletý zadák.

Ten už F:NL dobře zná, protože v minulosti prošel také Frýdkem-Místkem a Prostějovem. "Musím říct, že mě těší, že jsem dostal od trenérů šanci, protože soutěžní zápas jsem nehrál už půl roku. Jsem jim opravdu vděčný," přidal odchovanec Žiliny.

První tři jarní body se Třinci mimořádně hodí. Má totiž stejně bodů jako předposlední Sparta B a jen o dva body více než poslední rezerva Slavie a do MSFL určitě nechce...

"Uplynulý týden byl jiný, objevily se různé tlaky. Ty ale k fotbalu patří, zažil jsem to už ve Frýdku-Místku i v Seredi, kde jsme také hráli o záchranu. S Varnsdorfem jsme potřebovali vyhrát. Myslím si, že každý z nás se na zápas připravil v hlavě na 120 procent. Ukázali jsme, že jsme tým, že půjdeme za záchranou. Pokud takhle budeme pokračovat, budeme body budou přicházet," uzavřel slovenský fotbalista, jehož mužstvo se první dubnový den představí ve Vlašimi.

Jedenáct zajímavých talentů současné české scény, jejichž jména by se měla skloňovat čím dál tím častěji