eFotbal

Real Madrid jako vysněná adresa? Těchto pět velikánů by s vámi rozhodně nesouhlasilo

eFotbal
Real Madrid jako vysněná adresa? Těchto pět velikánů by s vámi rozhodně nesouhlasilo
Real Madrid jako vysněná adresa? Těchto pět velikánů by s vámi rozhodně nesouhlasiloFlashscore
Adresa na mapách známá jako San Bernabéu je vysněnou štací nemalého množství začínajících hráčů a vlastně se není ani čemu divit. Španělský královský klub je gigant evropského formátu, který má na svém kontě hned celou řadu historických úspěchů a rekordů. Pro mnohé hráče je pak vrcholem kariéry možnost si za tento tým zahrát. Bílý balet však není vysněnou adresou pro všechny. Nalezli jsme za pomoci webu Sportskeeda hned celou řadu velikánů, kterým pobyt v Madridu zhořkl.
Reklama
Reklama
5) Klaas-Jan Huntelaar

Tohle spojení sil mělo být snové pro obě strany, ale nakonec zůstalo daleko za očekáváním. Nizozemský útočník přišel z Ajaxu za 20 milionů eur a první sezónu neměl zase až tak špatnou. Ve dvaceti ligových zápasech zaznamenal 8 gólů. Od samotného úvodu však cítil, že svým způsobem je na San Bernabéu nechtěný. Hned po svém příchodu mu bylo oznámeno, že se nevešel na soupisku Ligy mistrů na úkor Lassany Diarryho. Po pouhých šesti měsíci pak přišel přesun do AC Milán, poté Schalke či Ajax.

Foto: FC Schalke 04

4) Arjen Robben

Během své působivé kariéry vyhrál Arjen Robben téměř vše, co se jen na klubové scéně vyhrát dá. I když byl bezpochyby jedním z nejúspěšnějších křídel všech dob, jeho působení v Realu Madrid není zrovna moment, na který by vzpomínal zrovna v dobrém. Nákup z Chelsea v hodnotě 24 milionů liber byl od úvodních dní pod velkým tlakem a drobnohledem, ale Robben i přes záblesky geniality zůstal ve stínu Ronalda či Kaká. V roce 2009 byl prodán do Bayernu, kde zaznamenal velmi úspěšnou éru a zpětně také několikrát přiznal, že tento přestup byl ten nejlepší tah, který během kariéry učinil.

Foto: FC Groningen

3) Nuri Sahin

Výrazná tvář turecké fotbalové historie uvízla v hledáčku Bílého baletu v roce 2011 a nakonec se uskutečnil přesun z Borussie Dortmund za 9 milionů liber. Jeho anabáze na Santiago Bernabéu se však záhy ukázala jako katastrofa a za španělského giganta nakonec v La Lize nastoupil jen ke čtyřem zápasům. Následovalo hostování v Liverpoolu a návrat do Dortmundu. Na svůj rozlet v rané fázi kariéry však již nikdy nenavázal a většinou byl využíván jako střídající hráč. Před návratem do rodné vlasti ještě strávil dva roky ve Werderu Brémy.

 Foto: Antalyaspor

2) Michael Owen

Odchovanec Liverpoolu disponoval obrovským talentem, přesto se o něm nikdy nemluvilo jako o Zidanem, Messim či Ronaldovi. Jeho rozlet výrazně pohřbila četná zranění. Jedna z ikon pocházejících z Anfield Road byla posledním anglickým hráčem, který vyhrál Zlatý míč. V roce 2004 přišel kontroverzní přesun do Realu, kde byl často odkládán na lavičku náhradníků na úkor Raúla. Nakonec na San Bernabéu vykázal 36 zápasů a 13 přesných zásahů. Tenhle příběh trval jen rok a následoval návrat na Ostrovy do Newcastlu, poté do Manchesteru United a Stoke City, kde ukončil svou kariéru.

Foto: Profimedia

1) Kaká

„V roce 2009 jsem přijal nabídku Realu Madrid, ale po tomto kroku následoval psychický rozklad, protože jsem nebyl schopný navázat na své výkony v Miláně. Byl jsem úplně ztracený. V Itálii mě milovali, ale ve Španělsku všichni chtěli, abych už odešel,“ nechal se slyšet brazilský legionář při vzpomínce na své působení v Realu. Spolupráce stvrzená smlouvou ve výši 67 milionů eur je vnímána klubem jako velmi špatná investice, ale svou roli tehdy sehrály i příchody Cristiana Ronalda a Mesuta Özila, kteří jej odsunuli na vedlejší kolej. Svou roli sehrála i zranění, která mu bránila prodat ve španělské metropoli svůj talent. Po čtyřech letech hledání sebe sama se nakonec vrátil na San Siro.

Foto: Profimedia