Mourinho vyhrožuje úprkem. Co požaduje od vedení Římanů výměnou za loajalitu?

Mourinho vyhrožuje úprkem. Co požaduje od vedení Římanů výměnou za loajalitu?

Jméno šedesátiletého portugalského kouče José Mourinha je spojováno s celou řadou zajímavých adres, ačkoliv jej stále pojí smluvní pouto s AS Řím. Zkušený trenér by se asi prodloužení spolupráce očividně nebránil, ale od vedení Římanů vyžaduje jisté záruky výměnou za svou loajalitu.

Někdejší stratég Chelsea, Interu Milán, Realu Madrid či Tottenhamu zažívá v italské metropoli celkem úspěšné období. Římany dovedl v minulé sezóně k triumfu v Kontinentální lize, aktuálně má pátý tým tabulky Serie A jistou účast ve čtvrtfinále Evropské ligy.

Mourinho má však s klubem sídlícím na Stadio Olimpico kontrakt platný pouze do konce příštího roku, proto vedení s majiteli chtějí spolupráci prodloužit. Vlastníkem Římanů je americká rodina Friedkinů, která již vyjádřila podporu vedení uzavřít s portugalským koučem nový kontrakt.

Do na oko lehkého řešení však hodil vidle samotný Mourinho, který podle italské televize Sky požaduje záruky v otázce přestupové politiky a také větší manažerské pravomoci po vzoru anglických klubů. Své požadavky odůvodňuje snahou být větším konkurentem zbylým italským klubům a ambicemi dostat se do Ligy mistrů.

Pokud by se vedení rozhodlo jeho podmínkám nevyhovět, je údajně Mourinho připraven klub po této sezóně opustit. Jeho jméno bylo v uplynulých týdnech spojováno například s PSG či reprezentací Brazílie.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.