V Moldavsku jsme s pokorou, ale rozhodně ne se strachem, nechal se slyšet předseda FAČR Fousek

V Moldavsku jsme s pokorou, ale rozhodně ne se strachem, nechal se slyšet předseda FAČR Fousek

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petr Fousek si pochvaluje start národního týmu do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2024. Po páteční domácí výhře 3:1 nad účastníkem posledního světového šampionátu Polskem věří, že dobře započatá cesta bude pokračovat a vyvrcholí postupem na závěrečný turnaj v Německu. Myslí si, že svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého zvítězí i v pondělním utkání v Moldavsku. Řekl to v rozhovoru s novináři v Kišiněvě.

Vítězství nad Polskem v Edenu zařídili góly sparťané Ladislav Krejčí mladší, Tomáš Čvančara a Jan Kuchta. První dva střelci si připsali premiérovou reprezentační trefu, Čvančara dokonce při debutu.

"Pochopitelně mě potěšil výsledek, výkon a změny, které jsme v reprezentaci udělali. Porazit v zahajovacím utkání mužstvo, které bylo nasazené z prvního koše, a našeho papírově největšího konkurenta ve skupině je dobrý vklad," řekl Fousek novinářům po slavnostním odhalení pamětní desky Čecha Josefa Seidla, který v roce 1911 zorganizoval v moldavské metropoli první fotbalový zápas.

"Dneska jsme v Moldavsku s pokorou, ale rozhodně ne se strachem. Věřím, že tak dobře nastartovaná cesta bude dál pokračovat a vyvrcholí postupem na mistrovství Evropy v Německu. Myslím si, že jsme si sem přijeli pro tři body a že to zvládneme," uvedl padesátiletý Fousek.

Češi proti Polsku poprvé v samostatné historii skórovali dvakrát během úvodních tří minut. Krejčí se dokonce brankou v 27. vteřině postaral o nejrychlejší gól české reprezentace od rozdělení federace.

"Nejen pro mě bylo nad očekávání dát dva góly během tří minut, to se neděje často ani v jiných sportech, kde padají góly jako na běžícím páse. Z toho byli nadšení všichni. Překvapení z toho byli i samotní aktéři. Tentokrát se to vyvinulo v náš prospěch, ale nebyla to žádná náhoda. Bylo to především přičiněním a velmi aktivním nástupem. Možná se to mohlo vyvinout i v další góly, ale nebuďme neskromní. Začátek je to výborný," prohlásil Fousek.

Moldavsko vstoupilo do kvalifikace páteční domácí remízou 1:1 s Faerskými ostrovy, bod vybojovalo v závěru proměněnou penaltou. Skupinu E doplňuje Albánie.