Nová výzva pro Straku. Ve slovenské nejvyšší soutěži se pokusí zachránit tápající Trenčín

Nová výzva pro Straku. Ve slovenské nejvyšší soutěži se pokusí zachránit tápající Trenčín

František Straka povede do konce sezony fotbalisty Trenčína, s nimiž bude bojovat o udržení v první slovenské lize. Potvrdil to serveru TN.cz. Čtyřiašedesátiletý český kouč nahradil Mariána Zimena, jenž byl odvolán po sérii špatných výsledků. Dvojnásobný slovenský mistr je aktuálně na předposlední příčce tabulky skupiny o udržení.

"Čekají mě spíše záchranářské práce, je tam hodně mladých kluků. Majitel je z Nizozemska a je tam hodně zahraničních hráčů. Tahouni aktuálně nejsou k dispozici, ale doufám, že se to do příštího zápasu změní a že to nakopnu. Věřím, že tam přijdou věci, které mi jsou vlastní. Jde o to srdíčko a porvat se o to," řekl Straka.

Trenčín je osm kol před koncem na barážové příčce. Na sestupové poslední místo má náskok 12 bodů, na přímou záchranu ztrácí bod. Je také v semifinále národního poháru.

Bývalý reprezentační obránce Straka trénoval naposledy druholigový Třinec, kde skončil předloni v srpnu. V minulosti vedl řadu klubů včetně Sparty a Slavie, v lize působil také v Příbrami, Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Karviné. Na Slovensku už koučoval Slovan Bratislava a v jednom utkání byl na lavičce české reprezentace.