Největší útočnou hrozbu F:NL vede u Litavky Bednář. Kteří střelci by mu ještě mohli očekávanou korunu vzít?

Největší útočnou hrozbu F:NL vede u Litavky Bednář. Kteří střelci by mu ještě mohli očekávanou korunu vzít?

Pokud byste se podívali na čelo střelecké tabulky druhé nejvyšší soutěže na konci října loňského roku, spatřili byste v ní podobná jména jako na konci letošního března, kdy je odehráno devatenáct kol. Jen se kapku prohodilo pořadí na samotné špičce, kdo je největším favoritem na zisk střelecké koruny...ale co bychom to prozrazovali předem, však se na pět elitních kanonýrů soudobé F:NL podívejte sami.

Nejlepší střelci F:NL:

5. Ondřej Vintr (Vyškov) - 7

Pětadvacetiletý obránce či záložník Ondřej Vintr má za sebou minulost jak ve Zbrojovce Brno, tak v Líšni, nicméně gólovým hráčem je až od svého přesunu do Vyškova za trenérem Janem Trousilem.

Zatímco v minulém soutěžním ročníku finišoval s deseti brankami, na které potřeboval jen dvaadvacet startů v základu, v rozběhlém ročníku je na sedmi trefách po čtrnácti pobytech mezi jedenácti vyvolenými a své maximum by tak za jistých okolností mohl klidně překonat.

Na jaře by se však potřeboval rozstřílet. Šest ze sedmi branek totiž nasázel rodák z druhého největšího města Česka již v první polovině sezony. Před pár dny ale skóroval z penalty v přípravě proti Trenčínu (3:1)

Foto: MFK Vyškov