OBRAZEM: TOP stadiony moravských divizí, kterým by slušela vyšší soutěž

OBRAZEM: TOP stadiony moravských divizí, kterým by slušela vyšší soutěž

Na některých divizních stadionech se musí diváci spokojit s klandrem nebo lavičkou, jinde se mohou posadit na svojí vlastní sedačku a sledovat zápas z často zastřešené tribuny, odkud mají ideální rozhled. Posvítili jsme si na letošní účastníky moravských divizí, jejichž stánky by se neztratily ani ve vyšších soutěžích. Kde se mohou pochlubit nejlepšími stadiony?

Rozdělení českých soutěží je jasné. Divize je v podstatě čtvrtá česká liga. Je hned za první ligou, druhou a ČFL s MSFL. Nejedná se však pouze o jednu soutěž. Divize je rozdělena do šesti oddílů. Tři na Moravě, tři v Čechách. 

Krásný domov má například HFK Olomouc. Stadion se výrazně proměnil po premiérovém postupu klubu do druhé ligy, v letech 2000 až 2003 byly vybudovány po stranách hřiště nové zastřešené tribuny, díky nimž se kapacita stadionu zvýšila na 2 900 diváků, z toho 2 600 je k sezení.

Městský fotbalový areál v Havířově se zase může pyšnit největší kapacitou napříč všemi stadiony, na nichž se hraje divize. Na domácí duely Indiánů může přijít až 7 500 diváků. K sezení je přitom určených 4 500 zastřešených sedaček.

Za zmínku ale stojí i další stadiony. Díky rekonstrukci se mohou chlubit pěkným a moderním zázemím ve Vsetíně nebo třeba v Bohumíně, kde tamní areál nese jméno po místním rodákovi a již zesnulém reprezentačním gólmanovi Pavlu Srničkovi.

Prohlédněte si v galerii všechny stadiony, které patří v moravských divizích k těm nejlepším!