Vedl repre i Barcelonu, do Anglie se ale nehrne. Musel by to být výjimečný tým, říká Enrique

Vedl repre i Barcelonu, do Anglie se ale nehrne. Musel by to být výjimečný tým, říká Enrique

V Barceloně dělal zázraky. Doslova, otočka proti Paříži se zapsala do historie. Do knížek o historii katalánského klubu je zapsán zlatými písmeny, v reprezentaci Španělska však Luis Enrique větší úspěch nezapsal. Teď čeká, co dál.

Luis Enrique ale odmítl spekulace, že by mohl zamířit do Premier League. Bývalý manažer Barcelony je bez práce od chvíle, kdy po mistrovství světa v Kataru opustil pozici hlavního trenéra Španělska. 

Portál The Athletic informoval, že Enrique byl jedním z těch, o nichž se uvažovalo jako o náhradě za Antonia Conteho.

Kromě Spurs byl spojován s řadou klubů, ale stále trvá na tom, že s hledáním další práce nespěchá.

„Rád bych pracoval v Anglii, ale v červnu si tam sám sebe nedokážu představit,“ řekl pro La SER Gijon. „Rád bych šel do klubu, kde bych mohl dělat velké věci, takový je ale velmi těžké najít. Do ledajakého týmu z Premier League bych nešel.“

Nabízí se tak možnost návratu do reprezentačního fotbalu. Enrique ale má výhrady, a sice, že by nerad trénoval proti své vlasti.

„Dostal jsem nabídky od národních týmů,“ odhalil. „Ale muselo by jít o opravdu velký nároďák, abych se ho rovnou ujmul, protože by pro mě bylo velmi těžké postavit se Španělsku. Nevím, jestli jsem na to připraven.“