Rodí se hvězda, už teď má legendární jméno. TOP kluby se bijí o mladíka z Brightonu

Rodí se hvězda, už teď má legendární jméno. TOP kluby se bijí o mladíka z Brightonu

Zničehonic vyletěl. Má legendární příjmení Ferguson, hraje za Brighton a předpovídá se mu velká kariéra. Mladík Evan Ferguson se již zabydlel jak v Premier League, tak na mezinárodní scéně, má totiž starty za irský nároďák.

Osmnáctiletý mladík má všechny vlastnosti, které byste u moderního útočníka chtěli vidět. Díky svým fyzickým předpokladům nemá v prvním týmu takové problémy jako někteří hráči jeho věkové kategorie a jeho přehled a mentalita také výrazně převyšují to, co byste u očekávali u tak mladého hráče. 

Zkrátka má vše potřebné k tomu, aby se dostal až na vrchol. A můžete si být jistí, že přední evropské kluby ho už nějakou dobu sledují.

Liverpool a Manchester United se o něj zajímali už v době jeho působení v St Kevin's, zájem prý mají i Chelsea a Spurs. Ale pozor, zájem sahá i přes kanál La Manche.

V rozhovoru pro podcast Talking Transfers novinář Graeme Bailey uvedl, že pozorně sledují jeho vývoj Bayern Mnichov i Barcelona.

„Oba ho sledují, ale v létě asi neodejde. V Brightonu je zatím spokojený, je to kluk, o kterém se ví už od jeho působení v Irsku. Je to skutečná třída. Za dva roky bychom mohli mluvit o jednom z nejžádanějších útočníků v Evropě,“ myslí si Bailey.

A dodává: „Všechny velké kluby po něm pokukují, Manchester United a Liverpool o něm věděli ještě předtím, než odešel do Brightonu.“

Brighton je pro Evana Fergusona ideálním klubem, kde se může rozvíjet, takže se zdá být velmi nepravděpodobné, že by se v dohledné době objevil na trhu. Pokud však bude pokračovat v nastolené cestě, přestupu do velkoklubu se nevyhne.