Sezonu hodnotím špatně, těžce ji nesou hlavně fanoušci Arisu, hlásí ze Soluně rozmrzelý Brabec

Sezonu hodnotím špatně, těžce ji nesou hlavně fanoušci Arisu, hlásí ze Soluně rozmrzelý Brabec

Třicetiletý stoper české reprezentace i Arisu Jakub Brabec je součástí řecké Super League 1 od předloňského léta a k tomuto datu už se v soluňském trikotu přibližuje sedmdesátce soutěžních startů.

I když má herního vytížení odchovanec Sparty dostatek, z týmového hlediska úplně spokojen není. Jeho klub už se totiž v nadstavbové části nemůže posunout výše a bude rád, když udrží současné páté místo...

"Sezonu hodnotím špatně. Hlavně fanoušci Arisu ji nesou těžce. Chtěli jsme být konkurenceschopní, hrát o přední příčky, měli jsme ale spoustu nevyrovnaných výkonů v utkáních a poztráceli tak hodně bodů," posteskl si v interview pro magazín Gól střední obránce, jenž v minulosti prošel také tureckým i belgickým prostředím.

Na čtvrtý PAOK ztrácí Aris po sedmadvaceti odehraných kolech propastných 17 bodů, což rozhodně není málo. Ještě to navíc není tak dávno, co Brabcův tým doma nezvládl ani městské derby. Nespokojenosti příznivců se tak nejde divit.

"Derby nechcete nikdy prohrát. V této sezoně jsme PAOK ani jednou neporazili, v minulém roce jsme s ním ani jednou neprohráli, to je další důvod k rozmrzelosti," přiznal svěřenec rumunského kouče Rázvana Lucescua.

Již nějaký ten měsíc působí v Soluni také jeho krajan Vladimír Darida, jemuž úvod v Arisu vyšel a na kontě má jak branky, tak gólové asistence. "Jednoznačně potvrzuje svoji kvalitu, i to, co má odehrané v bundeslize. Moc nám pomáhá, má velký akční rádius, hodně toho oběhá, a to se v řecké lize cení. Díky tomu se dostává i do gólových situací," ocenil Brabec.

Největší zisky z přestupů za poslední dekádu? Plzeň výrazně ztrácí na obě "S". Světu vládne Benfica...