Baník sáhl k zajímavému kroku. Před domácím střetem s Libercem odvezl Hapal celý kádr na tři dny do Polska...

Baník sáhl k zajímavému kroku. Před domácím střetem s Libercem odvezl Hapal celý kádr na tři dny do Polska...

Baník, který se v průběhu jarní části po dlouhé sérii bez tříbodového zisku propadl až na třinácté místo tabulky, vyrazil ve středu odpoledne na třídenní soustředění do Polska.

Cíl soustředění celku z Bazalů je jasný - co nejlépe se připravit na nadcházející sobotní duel s jedenáctým Libercem, který má v tabulce o dva body více.

Práce na tréninkovém hřišti, videorozbory i více času věnovaného vzájemným rozhovorům. To je hlavní náplň soustředění, za kterým Laštůvka, Almási, Plavšičc a spol. vyrazili do polského Slezska.

"Chceme mít hráče pohromadě. Vyjmout je z jejich běžného prostředí tak, aby se mohli po celou dobu soustředit jen na fotbal a přípravu," uvedl k dotyčnému kroku webem fcb.cz citovaný hlavní trenér Pavel Hapal.

"Budeme trénovat, ale na týmových i individuálních sezeních také hodně mluvit, hodně si ukazovat. Prostě děláme maximum pro to, abychom byli na utkání s Libercem co nejlépe připraveni," doplnil bývalý kouč slovenské reprezentace.

Tým sice uprostřed pracovního týdne odcestoval bez aktuálně zraněných hráčů, ti však přijedou, aby se zúčastnili společného týmového sezení. Do Ostravy se výběr FCB vrací v pátek.

P.S.: Druhý nejstarší hráč současného kádru Jiří Fleišman si v posledním utkání v Českých Budějovicích připsal svůj 350. zápas v nejvyšší soutěži a v historickém pořadí je z aktivních hráčů podle počtu startů sedmý nejlepší.