Klíčovým hráčem Sparty je Sörensen, vzadu působí suverénním dojmem, řekl Rada. Co by poradil Čvančarovi?

Klíčovým hráčem Sparty je Sörensen, vzadu působí suverénním dojmem, řekl Rada. Co by poradil Čvančarovi?
ROZHOVOR

On sám Spartu trénoval, stejně jako třeba jejího rivala z Edenu či český národní tým. Teď je slavný trenér Petr Rada koučem druholigové Dukly, dění o patro výš však sleduje samozřejmě dál. Zejména pak právě Spartu, která se na jaře nadechla ke krasojízdě. Bude ale v tomhle módu pokračovat i po repre pauzu?

“Je vidět, že se hra Sparta po dlouhé době ustálila. I když třeba úvod sezony ještě nebyl takový, jak by si všichni přáli, postupem času si všechno sedlo. Na jaře už hraje velmi dobrý fotbal, hlavně v ofenzivě je díky Honzovi Kuchtovi, Tomáši Čvančarovi a Lukáš Haraslínovi nesmírně silná,“ prohlásil Rada pro eFotbal.

Když měl ale jmenovat nejdůležitější článek týmu, zmínil trochu překvapivé jméno. “Z mého pohledu je klíčovým hráčem Sparty Asger Sörensen. Tuhle roli plnil už v Norimberku a plní ji i po příchodu na Letnou. Vzadu působí fakt suverénním dojmem, vyhrává hlavy a nebezpečný je i při standardkách. V kombinaci s mladým Láďou Krejčím je to obrovská síla, kterou Sparta vzadu má. Zvlášť když se Láďa hodně zklidnil. Dřív se občas nechal unést, teď je z něj však pravý vůdce. Navíc střílí důležité branky,“ chválí slavný kouč.

Ten si myslí, že Krejčí by mohl být inspirací také pro Čvančaru. “Čváňu znám dobře z Jablonce a myslím si, že i on mívá občas tendence se až příliš snadno nechat vykolejit. Když se v tomhle ještě malinko zlepší a bude se stejně jako Láďa soustředit už pouze na fotbal, bude z toho těžit on i celá Sparta,“ dodal Rada.

Priskeho armádu čeká v neděli Brno, příští týden se představí v Pardubicích a pak už doma přivítá Slavii. Všeobecně se očekává, že nejpozději za 14 dní tak svého rivala v tabulce přeskočí. Nebo ne?

“Podobné plány tady byly už několikrát, ale končilo to bohužel vždycky stejně. Teď je ovšem situace jiná v tom, že Sparta konečně udělala sérii vítězství. V lize uspěla sedmkrát za sebou, což jí strašně pomohlo na sebevědomí. Ještě bych však zmínil jednu věc. Líbí se mi, že se novináři nezbláznili jako vždy a nezačali o Spartě mluvit jako o druhém Realu Madrid. Předtím se tohle psalo klidně jen po dvou výhrách, teď ale žádné takové články nikde příliš nečtu. A je to tak dobře. Byť totiž Sparta hraje fakt dobře, titul ještě v kapse ani zdaleka nemá,“ zdůraznil Rada.

Další věcí je, co se Spartou udělala reprezentační pauza. Odpověď na tuto otázku se dozvíme už v neděli. “Hlavně se blíží derby, které napoví ještě mnohem víc. Slavia měla na Spartu hodně slušný náskok, ale sama si ho prohospodařila. Na jaře zatím není tak kompaktní jako její rival, ale to se třeba ještě změní. Uvidíme. Slavia musí zabrat hlavně venku. Pro zajímavost celé ligy je však strašně fajn, že se to celé takhle vyrovnalo. Vůbec bych ještě neodepisoval ani Plzeň, která se dle mého teď už chytne. Já osobně si myslím, že to bude ještě nesmírně zajímavé,“ uzavřel bývalý kouč obou pražských “S“.