Nemyslím si, že bych byl specialistou na Jablonec, tvrdí Rabušic. Kdo vše bude Horejšovi v derby chybět?

Nemyslím si, že bych byl specialistou na Jablonec, tvrdí Rabušic. Kdo vše bude Horejšovi v derby chybět?
OBSAHUJE VIDEO

Tiskové konference před jubilejním šedesátým Podještědským derby mezi Jabloncem a Libercem se účastnili jak Michael Rabušic a Tomáš Hübschman, tak Luboš Kozel a David Horejš.

Zelenobílí půjdou do regionální bitvy po těsné porážce na půdě Plzně. "Motivovat nepotřebujeme, sami víme o co hrajeme. Zápas je to sám o sobě výjimečný. Věřím, že se bude hrát dobrý fotbal a přijde hodně lidí. Tabulka je ohromně vyrovnaná. Budeme chtít uspět. Věřím, že tři body zůstanou doma," uvedl webem fkjablonec.cz citovaný kouč týmu ze Střelnice, který své hráče nebude nijak speciálně motivovat. "Pro moje kluky je největší odměnou vždy volno. A vždycky když jsme to zvládli, tak kluci to volno dostali. Nejinak tomu bude i teď,“ nastínil exbudějovický stratég.

Zatímco Slovan bude postrádat trio Jan Mikula, Denis Višinský a Theodor Gebre Selassie, domácí soubor je na tom podobně. "Ani u nás to není žádné tajemství. Dlouhodobě máme čtyři marody. Jana Kroba, Tomáše Malínského, Miloše Kratochvíla a Davida Housku. Vypadli nám už na začátku jarní sezony a s velkou pravděpodobností ani jeden z nich už na jaře k dispozici nebude," přiblížil šéf Chramosty, Polidara, Sejka a spol.

Ze hry Slavie se vytratila lehkost i kvalita. Hráč jako Kačaraba by v derby neměl vůbec šanci, podotýká Pulpit

Jeho protějšek Luboš Kozel říká, že je to pro mnoho fanoušků v regionu důležitý zápas. "A my se jim budeme snažit udělat radost. Nám se po remíze se Slávií a s Ostravou povedlo po delší době zvítězit a získat cenné body se Zlínem. Každé vítězství vás nakopne. Ale musíme respektovat sílu Jablonce, který má na jaře dobrou formu. Musíme se maximálně koncentrovat a snažit se uspět," doplnil hostující kouč, který ještě na liberecké lavičce neprohrál ani jedno derby. "Trenér Škorpil vždycky říkal. Čím déle nějaké série trvá, tak tím větší pravděpodobnost je, že taky skončí. V Liberci ale nejsem zase tak dlouho, takže budu věřit, že tato moje krátká série bude pokračovat."

Proti Jablonci se dlouhodobě daří kapitánovi Slovanu Michaelu Rabušicovi, který dosud zatížil konto rivala čtyřikrát a skóroval i v posledním měření sil na stadionu U Nisy. "Samozřejmě, že bych byl rád, kdybych skoroval i teď. Ale že bych byl nějaký specialista na Jablonec, to si nemyslím. Všichni víme a cítíme, že je to důležitý zápas pro fanoušky i pro obě města. Nemáme v kabině špatnou atmosféru. Víme, že nemáme ještě splněno, a tak jedeme dál. Je dobře, že teď přichází derby. Je to takový ten impuls navíc," uzavřel "Rambo", jehož tým nyní sídlí na desáté pozici a na rivala ztrácí jen dva body.

Léčba Frťalou má zdárný průběh. Tepličtí hráči už jsou schopni hrát kompaktně a organizovaně...