Disciplinární komise LFA udělila Slavii pokutu za výtržnosti fanoušků: Kolik bude platit?

Disciplinární komise LFA udělila Slavii pokutu za výtržnosti fanoušků: Kolik bude platit?

Fotbalová Slavia nebude mít v příštím domácím utkání uzavřenou severní tribunu, kde sídlí "kotel", přestože se fanoušci během podmíněného trestu dopustili v Edenu dalších výtržností. Disciplinární komise LFA usoudila, že šlo převážně o jiný druh prohřešků a vršovickému klubu udělila pokutu 100 tisíc korun. Podmínečné uzavření tribuny nadále trvá. Novinářům to po dnešním zasedání komise řekl její předseda Richard Baček.

Slavia je v podmínce po vítězném šlágru 23. kola první ligy s Plzní (2:1). Fanoušci mimo jiné způsobili odložení začátku utkání o téměř sedm minut a navíc v počtu několika desítek kusů použili nebezpečný typ vystřelovací pyrotechniky. Komise následně klubu uložila pokutu čtvrt milionu korun a na jedno soutěžní utkání ve dvouměsíční zkušební lhůtě podmínečně uzavřela severní tribunu v Edenu. Dalších výtržností se slávističtí příznivci dopustili v minulém týdnu při vítězném semifinále domácího poháru s Bohemians 1905.

„Při tomto utkání jsme spíše než pyrotechniku, za kterou byla podmínka uložena, zaznamenali jiné, závažnější disciplinární přečiny. Opakované vniknutí diváků do prostoru hřiště a dále vhazování předmětů na hrací plochu. Ano, došlo tam k použití pyrotechniky, celkem 26 kusů, což je ale výrazně méně než při tom minulém utkání," uvedl Baček.

„Komise s ohledem na svou dlouhodobou praxi při posuzování naplnění výkonů podmíněných trestů dospěla k tomu, že podmínka naplněna nebyla. Daný přečin nenabyl takové intenzity, aby byl minimálně srovnatelný s tím, za co byla podmínka uložena. Podmínka nadále trvá. Tribuna sever nebude na příští utkání zavřena, ale komise bude samozřejmě nadále bedlivě sledovat chování fanoušků Slavie, zejména případné pronesení a použití pyrotechniky," dodal Baček.

Bohemians 1905 dostali po stejném utkání pokutu 50 tisíc korun. Fanoušci "Klokanů" se dopustili několika prohřešků včetně poškození zařízení stadionu v Edenu. Komise navíc Bohemians udělila ještě trest 20 tisíc korun po domácím ligovém duelu se Slováckem.

Sparta vedle pokuty 220 tisíc korun za neoprávněný vstup majitele Daniela Křetínského do kabiny rozhodčích o poločase ligového utkání s Brnem a použití pyrotechniky ve stejném duelu musí zaplatit dalších 20 tisíc za semifinále domácího poháru s Českými Budějovicemi.