Rada už se může opět smát. Dukla sice nehraje důrazně, ale i tak je nejlepším týmem druholigového jara

Rada už se může opět smát. Dukla sice nehraje důrazně, ale i tak je nejlepším týmem druholigového jara
OBSAHUJE OHLASY

Ambiciózní Dukla dala v průběhu jarní části zapomenout na hrůzostrašný podzim a nyní už je pátá, s tím, že má stejně bodů jako čtvrtý Varnsdorf a je jasné, že bude zasahovat do boje o barážové příčky.

Ve 24. kole F:NL se dejvické značce z Julisky podařilo těsně vyloupit Jihlavu, o což se před návštěvou 805 diváků již po deseti minutách hry postaral Marek Červenka.

Petra Radu těšila zejména čtvrtá jarní výhra na soupeřově půdě. Forma by byla - jeho tým získal v odvetné části ročníku nejvíce bodů ze všech mužstev v soutěži.

Jak těžký byl zisk tří bodů v neděli odpoledne na stadionu v Jiráskově ulici? "Bylo vidět, že na soupeři zanechalo jejich minulé utkání určité stopy. Jihlava navíc odvolala trenéra a z toho důvodu jsem upozorňoval hráče na to, že když někam přijde nový trenér, hráči mají motivaci a chuť se předvést," pronesl na webu fkdukla.cz hlavní kouč klubu z Julisky.

"Plukovník" tvrdil, že v první půli měli jeho svěřenci hru pod kontrolou, dostali se do vedení a domácí výběr, který těsně před víkendem odvolal Ondřeje Smetanu, se nedostal do žádných velkých šancí...

"Na domácích bylo vidět, že mají respekt a strach, napadali až od kruhu a útočící hráč byl vepředu většinou bez jakékoliv podpory spoluhráčů. Před druhou půlí jsem byl v kabině opět trošku obezřetný, protože už jsme v předešlých zápasech vedli 3:0 a soupeři to dvakrát velice zdramatizovali. Tentokrát jsme však i v druhém poločase měli hru pod kontrolou, měli jsme několik velkých šancí, ale nehráli jsme důrazně, což nás provází už dlouho. Namísto toho, abychom vstřelili druhou branku a uklidni naši hru, tak jsme se museli v závěru domácím bránit, jelikož ti už neměli co ztratit," všiml si trenérský rekordman v počtu odkoučovaných duelů v nejvyšší soutěži.

Podle jeho slov se v celkovém kontextu jednalo o zasloužené vítězství, které bude třeba potvrdit již v sobotu odpoledne proti Chrudimi.

TOP momenty šlágru na Slovácku. (Ne)penalta, Kovářovy provokace i Svědíkův tah s mladíkem