Jurečkovo nastavení a sebevědomí je na nejvyšší úrovni od doby, co je ve Slavii

Jurečkovo nastavení a sebevědomí je na nejvyšší úrovni od doby, co je ve Slavii

I když na někoho může působit Václav Jurečka v kádru Slavie až nenápadně, ve své premiérové sezoně na vršovické půdě už nastřílel ve třech soutěžích hned třináct branek. Tím spíš, že figuroval v základní sestavě Jindřich Trpišovského pouze osmnáctkrát.

Bývalý střelec Slovácka se gólově prosadil také ve víkendovém derby proti Bohemians Praha 1905 (3:0). Jak je s jeho produktivitou spokojený šéf lavičky a jak těžké pro jeho svěřence bylo vydobytí si místo v nabušeném kádru současného lídra tabulky?

"Jeho nastavení a sebevědomí je na té nejvyšší úrovni od doby, co je tady. Zvykl si na styl hry, který byl trochu rozdílný. Jako hráč se pohybuje v prostorech, které jsou hodně přetížené, je tam velký shluk hráčů. Na Slovácku naopak těžili z volného prostoru, z chození za obranu. Trochu se srovnával s tím, že na Slavii hrajete od první minuty většinou do plné obrany. I když je to zkušený hráč, bylo to pro něj hodně nových informací a impulzů. Pak nehrajete tak instinktivně, hodně přemýšlíte, jak se na hřišti pohybovat, jaké máte úkoly po ztrátě míče, při zakládání. Je to trochu něco jiného, každý hráč si na to nějakou dobu zvyká. I tým si musí zvyknout na hráče, na jeho typologii," vyčíslil všechny trable z úvodu angažmá Trpišovský, jehož vyjádření nabídl web slavia.cz.

V současnosti už si podle vůdce slávistické lavičky všechno sedlo. Osmadvacetiletý Jurečka střílí důležité branky a jeho konto zdobí důležité body.

"Hodně zlepšil hru do těla, soubojové chování proti obráncům. I před tím dával některé branky, na začátku vstoupil do sezony dobře, zbrzdilo ho ale zranění z Panathinaikosu. Nejvíc je u něj ale důležitá sebedůvěra a mentální nastavení. Na to, že poprvé v kariéře hraje ve velkém klubu a je pod drobnohledem, tak si na to rychle zvykl. Dostal individuální přípravu na videu, která mu hodně pomohla k tomu, aby o sobě nepochyboval a jeho výkony jsou teď skvělé. Je hodně komplexní, co se mi na něm líbí asi nejvíce, je jeho herní aktivita. Nejvíce jsem mu dříve vytýkal, že třeba deset, patnáct minut není na míči, teď je naopak skoro v každé útočné akci. V tom u něj vidím největší progres," chválil bývalý šéf Liberce i Žižkova.

Uprostřed tohoto pracovního týdne čeká konkurenta Tecla, Schranze či Van Burena v rámci předposledního kola základní části výjezd do Ostravy. Připíše si na slezské půdě ligový gól s pořadovým číslem 9?

Trenérský rekord v Edenu padl. Po Šilhavém, Ciprovi a Beránkovi překonal Trpišovský také Jarolíma