Krejčí si po návratu k Litavce ponechal Bednáře i Sňozíka a říká: Rád bych Příbrami pomohl k postupu do ligy

Krejčí si po návratu k Litavce ponechal Bednáře i Sňozíka a říká: Rád bych Příbrami pomohl k postupu do ligy
OBSAHUJE VIDEO

Vlašim, Slavia B, Vyškov, Opava, Jihlava, Sparta B a Táborsko. Toť protivníci, kteří ještě čekají ve zbytku druholigové soutěže na Příbram, jež v průběhu jara přišla o vedení v tabulce a momentálně ji po třiadvaceti odehraných zápasech patří třetí pozice.

Nastíněný program už celek FK VIAGEM absolvuje pod novým hlavním trenérem Karlem Krejčím, jenž se profesně vrátil k řece Litavce po dlouhých 17 letech a u kormidla prvního týmu nahradil odvolaného Dušana Uhrina mladšího. "Rád bych pomohl týmu k postupu do ligy," uvedl v prvním interview pro fkpribram.cz bývalý kouč české jednadvacítky či Viktorie Plzeň.

Wágner a spol. absolvovali na jaře sedm zápasů s bilancí tří výher a čtyř porážek. V jakém stavu našel kádr těsně před střetem proti Vlašimi jeho nový šéf? "Do zápasu s Vlašimí mě čekají ještě nějaké pohovory. Tým je pracovitý, to je vidět v tréninku. Kluci to mají v hlavě nastavené dobře. V průběhu sezony týmu určitě neprospěly různé změny. Po podzimu odešli trenéři, opora Čermák, do toho teď přišlo pár zranění a také další trenérská změna. Na hráčích ale vidím, že se chtějí prezentovat fotbalem, který je zdobil na podzim a určitě se chtějí poprat o postup do ligy. Snem každého hráče z kabiny je zahrát si ligu," informoval.

Středočeská značka Jaroslava Starky sice není v odvetné části přesvědčivá, ale pořád se drží na dostřel špičky. "Šance je vždycky. Na druhou stranu bodový polštář se prohospodařil. Tým musí být odhodlaný o postup zabojovat. Každá bodová ztráta teď bude bolet. Kluci si to uvědomují a věřím, že už v tom domácím zápase předvedou takový výkon, který bude zaručovat vítězství. Čekají nás tři zápasy v krátkém sledu proti dost těžkým soupeřům," nastínil nejbližší budoucnost někdejší asistent Pavla Vrby.

Vyladit bude třeba i psychiku. "Hlava je mocná čarodějka, nejen ve sportu, ale i v životě. Obzvlášť u mladých hráčů. Občas to s nimi trošku zamávalo. Každý hráč je jiný, někdo to spláchne hned po zápase, některým se to honí v hlavě delší dobu. Věřím, že máme dost času na to, abychom na tom zapracovali. My jim servis připravíme, pak to bude na nich, jak se odprezentují," doplnil čtyřiapadesátiletý odborník.

Ke změnám v realizačním týmu nesáhl. Ponechal si jak kouče brankářů Radka Sňozíka, tak asistenty Jakuba Krištofka a Romana Bednáře. "Za měsíc je ale konec soutěže a po výraznějších změnách to nevolalo. Delší dobu jsme se neviděli. Romana jsem ale znal jako hráče a potkávali jsme se na různých besedách. Tam problém není. A Sňozíka jsem i sám vedl. Věřím, že se co nejrychleji naladíme, abychom hráčům vytvořili co nejlepší podmínky," uzavřel.

Minimálně tu baráž bychom si chtěli zkusit, prozrazuje šéf tichých zabijáků z Varnsdorfu