Neskutečná ztráta času v zápase Sparta-Plzeň: Staňkovy rozehrávky trvaly čtvrt hodiny. Jak dlouho se nehrálo?

Předposlední ligové kolo v základní části přineslo velké emoce v kádru Sparty. Letenský celek porazil Plzeň 2:1, když rozhodující branku vstřelil ve 14. minutě nastaveného času z pokutového kopu Ladislav Krejčí. Plzeňští tuto prohru hodnotí jako trpkou ztrátu a pravděpodobně jsou z boje o titul definitivně venku.

Ovšem statistiky mluví za vše. Podle twitteru Petra Jániše Sparta měla v zápase jasnou herní převahu, ve druhé půli byla dominance letenského celku až drtivá. Tým Briana Priskeho držel míč 70 % na svých kopačkách, na Staňka vyslal sedm střel, celkem pak 21. Plzeň ohrozila Kováře pouhými třemi pokusy a celkem se pokusila vystřelit devětkrát.

Co je však pro oko fanouška horší je minutáž, která se nehrála. Trenér viktoriánů Michal Bílek si v televizi stěžoval na příliš dlouhé nastavení devíti minut, v nichž se snad sedm minut také nehrálo. To ještě asi nevěděl, že se celkem nehrálo neuvěřitelných 72 minut a 46 vteřin, z čehož Sparta držela míč 26 minut a 2 vteřiny, Plzeň pak 14 minut a 12 vteřin.

Čistý čas se tedy odehrál pouhých 33 minut a 14 vteřin. Dalším velmi překvapivou a nelichotivou bilanci si poznamenal brankář Západočechů Jindřich Staněk, který rozehrával dohromady 14 minut a 43 vteřin. Například nejkratší odkop od bránu mu trval 18 vteřin, nejdelší potom 49 vteřin, u kterého dostal žlutou kartu za zdržování hry, jenže to běžela už třetí minuta nastavení ve druhém poločase.

Celkově lze říci, že utkání mezi Spartou a Plzní na Letné bylo plné neobvyklých momentů a statistik, které určitě stojí za pozornost.

TOP momenty magnetu kola na Letné: Durosinmiho krása, horská dráha emocí i pocta Šuralovi