Rozhodne síla lavičky? Sparta se v Liberci představí bez osmi hráčů, Slavii doma čeká duel s Hradcem

Rozhodne síla lavičky? Sparta se v Liberci představí bez osmi hráčů, Slavii doma čeká duel s Hradcem

Třicátým kolem se dnes uzavře základní část první fotbalové ligy. Vedoucí tým tabulky Slavia přivítá Hradec Králové. Druhá Sparta, která za pražským rivalem zaostává vinou horšího skóre, se představí v Liberci.

Severočeši na sedmém místě ještě mají teoretickou šanci poskočit do skupiny o titul. Šestá Olomouc má tříbodový náskok, vyrovnanou vzájemnou bilanci a o deset branek lepší skóre, což je další rozhodující kritérium. Sigmu čeká Ostrava.

Ze skupiny o udržení se mohou do skupiny o umístění dostat už jen dvanácté České Budějovice na úkor desátého Jablonce, za kterým zaostávají o tři body. Dynamo potřebuje zdolat předposlední Pardubice i porážku Severočechů na stadionu čtvrtých Bohemians 1905.

Po 29. kole FORTUNA:LIGY má nejlepší výchozí pozici do nadstavby první Slavia s 65 body, která je před Spartou (rovněž 65 bodů) díky lepší vzájemné bilanci a lepšímu skóre. Sparta se bude muset v Liberci spolehnout na sílu lavičky, neboť bude postrádat osmici hráčů, jí bude chybět Tomáš Čvančara, Jaroslav Zelený, Ladislav Krejčí, Martin Minchev, Jan Mejdr, Jakub Pešek, Tomáš Čelůstka a nejistý start je u Asgera Sørensena.

Oproti tomu Slavie má lepší postavení už z toho, že bude hrát doma a k dispozici nebude mít pouze Ondřeje Lingra, Davida Juráska a nejistý start je u Petra Ševčíka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.