Nejhorší karty má před nadstavbou Zlín. Rádi bychom se dostali aspoň do baráže, to je realita, říká Vrba

Nejhorší karty má před nadstavbou Zlín. Rádi bychom se dostali aspoň do baráže, to je realita, říká Vrba

I když "ševci" v posledních dvou kolech základní části neprohráli ani s Bohemians Praha 1905, ani s Mladou Boleslavi, i tak skončili úplně poslední.

Ve zbývajících střetech sezony budou muset žlutomodří hodně zabojovat, aby nespadli do druhého patra tuzemského fotbalu přímo.

Kozák, Fantiš, Vukadinovič a spol. mají před sebou ve skupině o záchranu pět zápasů o všechno. Zatímco Jablonec a Baník přivítají před vlastním publikem na své Letné, proti Teplicím, Pardubicím a Brnu se představí právě venku.

"Musíme hrát aktivně jako tady v Mladé Boleslavi. V posledních dvou domácích zápasech už to bylo z naší strany, jak bychom si představovali, ale zkrátka nám chybí body z venku," posteskl si po třicátém kole Pavel Vrba.

"Herní plán moc měnit nebudeme. Hlavně ve venkovních zápasech nás trápí koncovka. Když nezískáváte body venku, tak vzniká ta propast," připomněl devětapadesátiletý odborník.

Jeho tým má aktuálně dvoubodovou ztrátu na Pardubice, tři body mu chybí na Zbrojovku a čtyři na Teplice, které zatím drží pozici, ze které už se nepůjde ani do baráže.

"Jsme poslední, takže bychom se rádi dostali aspoň do baráže, to je realita. Čím výš, tím by to bylo lepší," zakončil muž, jenž dostal před zimním příchodem do klubu jasný cíl v podobě udržení elitního statusu.

Táborsko je kvůli posílení ekonomického zázemí bohatší o tři nové akcionáře. Se kterým klubem se sloučí?