Klopp? Guardiola? Jsem mezi nimi, šokoval nový trenér Leedsu

Klopp? Guardiola? Jsem mezi nimi, šokoval nový trenér Leedsu

V anglickém fotbale moc zkušenějších trenérů nenajdete. Nezapisují sice rekordní úspěchy, ale za ta léta se prostě stali tvářemi Premier League. A neustále se vrací. Jako třeba Sam Allardyce, kterého k téměř nesplnitelné misi vyzval Leeds.

Whites rozhodně vsadili na zkušenost. Více než 500 zápasů v nejvyšší soutěži naznačuje, že se Allardyce nenechá vyvést z míry náročným úkolem, který před Leedsem stojí a který začíná sobotním odpoledním výjezdem na půdu Manchesteru City. Tedy na půdu týmu, který si nemůže dovolit ztratit ani bod.

Sky Blues vyhráli osm zápasů Premier League v řadě a manažer Guardiola usiluje o pátý ligový titul za posledních šest let. Allardyce, kterému zjevně nechybí sebevědomí, však tvrdí, že se může vyrovnat těm nejuznávanějším trenérům.

"Příliš mnoho lidí si myslí, že jsem starý a mám zastaralé metody, což ani zdaleka není pravda," řekl bývalý anglický manažer novinářům při své první tiskové konferenci. "Možná je mi 68 let a mám věk, ale z fotbalového hlediska mě nikdo nepředběhl. Ani Guardiola, ani Klopp, ani Arteta."

A ještě dodal: "Mám to, co oni. Oni dělají to, co dělají, já dělám to, co dělám. Co se týče fotbalových znalostí a hloubky vědomostí, jsme srovnatelní. Neříkám, že jsem lepší než oni, ale určitě stejně dobrý jako oni."

Los si ale s Leedsem nehrál ani dále. Po zápase na hřišti City čeká tento tradiční klub ještě Newcastle, West Ham a Tottenham.