Jihlava se pokouší zastavit krizi. Tým převzal nový trenér, který naposledy působil v Baníku

Jihlava se pokouší zastavit krizi. Tým převzal nový trenér, který naposledy působil v Baníku

Výsledková krize Jihlavy nebere konce. Hrozba sestupu se stává reálnější, a proto vedení klubu z Vysočiny sáhlo k výměně trenéra. Ve středu oznámilo příchod Davida Oulehly. 

Oulehla nahradil u týmu Michala Vávru a Tomáš Palinka, kteří vedli Jihlavu v posledních dvou utkáních po odvolání Ondřeje Smetany. Ani oni Vysočinu z výsledkové krize a připsali si dvě porážky. Jihlava vyhrála na jaře jediný z devíti zápasů a má jen dvoubodový náskok na sestupové příčky.

Devětatřicetiletý Oulehla naposledy působil jako asistent Pavla Hapala v Baníku Ostrava. Jako hlavní kouč vedl v druhé lize Žižkov a Varnsdorf, v Jihlavě v minulosti trénoval mládežnické výběry. Premiéru v nové funkci si odbude v pátečním záchranářském duelu s předposledním Třincem.

"Hlavní trenér Ondřej Smetana je odvolán. Nevzniklo mezi námi prostředí pro dialog. Realizační tým po odchodu hlavního trenéra jednostranně nastolili managementu podmínky, které nebudou akceptovány. To je důvodem odchodu Michala Vávry, Tomáše Palinka a Dominika Špavelka po vzájemné dohodě. Opět se situace z dialogu dostala do jednostranného monologu, což není cesta. Moderní fotbal je o vícestranné spolupráci celého týmu," vysvětloval na tiskové konferenci dle klubového webu Lukáš Vaculík, sportovní manažer klubu.

Je jasné, že situace není klidná. Ale i to je jedním z úkolů nového trenéra Oulehly.

"Výhled do dalších dnů? Stabilizace. Uklidnění a soustředění se na to, co hráči umí. Co je jim známé a to budeme zdokonalovat. Zpomalíme s převratnými a moderními myšlenkami a budeme kotvit tým pod vedením trenéra Davida Oulehly a dočasného realizačního týmu, ve kterém se objeví tváře s klubem spojené," dodal Vaculík.