Messiho pohádka v PSG končí. Co dál? Astronomický plat v Saúdské Arábii, MLS, Anglie nebo Barca, která ale otálí?

Messiho pohádka v PSG končí. Co dál? Astronomický plat v Saúdské Arábii, MLS, Anglie nebo Barca, která ale otálí?

Lionel Messi a Paris Saint-Germain je podle všeho uzavřená kapitola. Argentinský reprezentant v Paříži smlouvu, která mu končí v létě, prodloužit nehodlá. Kam by tedy mohl za pár měsíců zamířit? Mluví se o Barceloně, ale ta zdaleka není jediným týmem, který by chtěl jednoho z nejlepších hráčů všech dob získat.  

Zatímco před pár měsíci se vedení PSG snažilo s Lionelem Messim najít společnou řeč a prodloužit stávající smlouvu, nyní to vypadá na pořádně hořký konec.

Po utkání s Lorientem, které bohatý celek prohrál 1:3, totiž trenér Christophe Galtier zrušil původně plánované volno a nařídil hráčům trénink. Jenže to už byl pětatřicetiletý útočník na cestě do Saúdské Arábie, kde si mimo jiné plnil sponzorské povinnosti.

Vedení klubu se k celé situaci ale nepostavilo úplně nejlépe. Messiho na 14 dní suspendovalo, zakázalo mu trénovat a naložilo mu pořádnou pokutu. To úřadujícího světového šampiona pochopitelně ani za mák nepotěšilo už proto, že v tomto průšvihu není výhradně vlastní vinou.

Je tedy prakticky jisté, že se tyto dvě cesty v létě rozejdou. Otázkou je, kam Messi zamíří.

Jako první se pochopitelně nabízí návrat do Barcelony, což si přejí nejen vedení katalánského celku, fanoušci ale i trenér Xavi.

Oficiální nabídku ovšem pětatřicetiletý Messi z klubu, kde strávil drtivou většinu své kariéry, zatím překvapivě neobdržel.

Naopak ze Saúdské Arábie už mu jedna na stole leží a rozhodně není špatná. Spíše naopak. Jde totiž o astronomický plat, který by jinde určitě nedostal a na Camp Nou, kde mají dluhy kam se podívají, už vůbec ne.

Zájem má také Inter Miami ze zámořské MLS a stranou nejsou ani celky z Premier League, které mají rovněž výrazné finanční možnosti.

Ale nejde jen o Messiho fotbalové dovednosti. Velkou roli hraje také komerční přínos, který je pro jakýkoli klub obrovským lákadlem.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.