Částka za Osimhena nevoní ani největším dravcům. Přibrzdí Neapol rozlet afrického střelce?

Částka za Osimhena nevoní ani největším dravcům. Přibrzdí Neapol rozlet afrického střelce?

Neapol by již o víkendu mohla oslavit zisk mistrovského titulu v Serii A, poté ji čeká další náročný úkol. Uchránit své největší strůjce úspěchu nebude snadné, ale zároveň vycítit ten pravý moment, kdy už nelze ze situace vytěžit více, by mohla vést k tomu, že tým sídlící pod Vesuvem prováhá moment výrazně naplnit klubovou pokladnici.

Jednou z nejdiskutovanějších akvizicí Partenopei je čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník Victor Osimhen. Svými výkony pobláznil nejen celou Itálii a o jeho služby se zajímají i největší evropské štiky. Bayern Mnichov, Manchester United, Chelsea, PSG…to jsou adresy, které umí být štědré v otázce nových podpisů, ale vše má své limity.

Přestože se měla cenovka Osimhena pohybovat okolo 100 milionů eur, jeho současný chlebodárce se nechal slyšet, že prostor pro diskuzi se nabízí až od 150 milionů eur. To je ale suma, která už se zdá být pro některé zájemce podle listu Gazzeta dello Sport za hranou a jejich zájem opadává.

Hráčský trh umí být nenasytný, ne vždy se astronomický požadavek setká s pochopením. S odstupem času si pak některé kluby škubou vlasy, že promarnily výhodnou šanci. Své by o tom mohl vyprávět na Apeninském poloostrově třeba FC Turín v případě Andrea Belottiho, jenž svého času byl spojován s Realem Madrid a giganty na Ostrovech, ale vysoká cenovka klubu nakonec zapříčinila, že na této adrese setrval až do srpna minulého roku a jeho forma šla postupně dolů.