Sadílek: V kabině jsme si řekli, ať si pamatujeme, jak hrozně se cítíme, že už to nechceme do konce sezony zažít

Sadílek: V kabině jsme si řekli, ať si pamatujeme, jak hrozně se cítíme, že už to nechceme do konce sezony zažít
OBSAHUJE OHLASY

Sparťan Lukáš Sadílek po porážce 0:2 se Slavií ve finále domácího poháru neskrýval obrovské zklamání. Šestadvacetiletý záložník už nikdy nechce znovu zažít, aby na stadionu jeho týmu na Letné slavil vítěznou trofej soupeř. Sadílek věří, že se sparťané z prohry v MOL Cupu rychle oklepou a ve zbytku sezony v souboji s pražským rivalem získají ligový titul.

"Je to obrovské zklamání a hrozný pocit. Hráli jsme doma před našimi fanoušky a strašně moc nás mrzí, že tady slaví jiný tým. Tohle už nechceme zažít," řekl v rozhovoru s novináři Sadílek, který po loňském pohárovém triumfu se Slováckem nedosáhl v MOL Cupu na obhajobu.

Sparta inkasovala v 59. a 64. minutě. "Bylo jasné, že asi bude rozhodovat první gól. Oni to hezky trefili a za stavu 1:0 byli v psychické výhodě. My jsme museli dotahovat a trochu to otevřít. To jim vyhovovalo, mohli chodit do brejků. Mají rychlostní hráče a přidali druhý gól," prohlásil Sadílek.

Letenští v závěru dvakrát trefili brankovou konstrukci, předtím si navíc dali vlastní gól. "Měli jsme i trochu smůlu. Už ta druhá branka, kterou jsme dostali, byla trochu smolná. Pak jsme měli nějaké šance, mohli jsme to zkorigovat a trochu se dostat na koně. Ale bohužel," doplnil Sadílek.

Člen širšího kádru české reprezentace věří, že sparťané vrátí Slavii porážku v ligové nadstavbě, do níž o víkendu vstoupí s dvoubodovým náskokem na vršovického rivala. Oba pražští soupeři se znovu utkají na Letné na konci příštího týdne.

"Porážka nás mrzí, ale nesmíme na to moc dlouho myslet, aby nás to nesrazilo. Ve čtvrtek musíme začít od znova. Musíme hned přepnout zpět na ligu a znovu se nastartovat, abychom těch posledních pět zápasů zvládli. Každý zápas teď pro nás bude jako finále," uvedl Sadílek.

"Řekli jsme si v kabině, ať si tyhle pocity pamatujeme. Ať si pamatujeme, jak se cítíme, jak je to hrozné. Že už tohle nechceme do konce sezony zažít. Musíme udělat všechno pro to, abychom zvládli alespoň ten titul. Doufám, že po lize budeme slavit my," doplnil Sadílek.

Vaněček, Poulolo, Zlatohlávek i Greššák zřejmě na Hané skončí. Sigma nyní jde po obráncích Vyškova a Líšně