Žižkov míří do druhé ligy! Mezi lídry týmu hrají prim prvoligoví hráči

Žižkov míří do druhé ligy! Mezi lídry týmu hrají prim prvoligoví hráči

Viktoria Žižkov neohroženě míří za postupem zpět do druhé ligy. V ČFL v podstatě nemá konkurenci. Oproti jiným týmům má diametrálně jiné zázemí, podmínky, trenérský štáb i kádr. Která tři jména patří mezi největší tahouny týmu?

 

RADEK VOLTR

Voltrovi je stále teprve jednatřicet let, na velký fotbal má tak s přehledem. A ukazuje, že třetí liga je mu malá. Branky dřív sázel ve Slavii, Příbrami či Karviné, dohromady jich dal v lize třináct, k tomu šest asistencí. Mraky zkušeností podtrhuje i 151 odehraných ligových zápasů.

V posledních letech měl kariéru pořádně rozházenou. Byl kmenovým hráčem Liberce či Slavie, ale kariéra se v té době nesla hlavně v podobě různých hostování. Natrvalo se pak přesunul do Příbrami, kde ale také extra dlouho nevydržel.

Loni v zimě se přesunul na Žižkov, kde již dříve působil a pořádně mu to tam pálilo (ve dvou sezonách 49 zápasů, v nich 21 branek). Pomoci zachránit druhou ligu se mu ale nepodařilo. Stejně jako celém týmu mu to moc nešlo. Ale tato sezona, to je jiná káva.

Voltr ukazuje, že má víc než na třetí ligu. V 24 zápasech má 15 branek a v momentě vydání článku byl třetím nejlepším střelcem skupiny B.

Foto: FK Viktoria Žižkov