Je hodně bolavé prohrát z takové střely, brankáře z toho vinit nebudu, pak nás podržel, nechal se slyšet Jílek

Je hodně bolavé prohrát z takové střely, brankáře z toho vinit nebudu, pak nás podržel, nechal se slyšet Jílek

Sigma Olomouc na Spartu umí. Celek z Letné na Hané totiž zvítězil teprve podruhé za posledních sedm ligových duelů. Momentálně přišla výhra pražskému klubu vhod, neboť mu zaručila minimálně do dalšího kola prvenství v tabulce.

Sparta porazila Sigmu po brance Martina Minčeva z 26. minuty. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale inkasovali jsme z první nebezpečné situace, kterou ani za vážnou šanci nepovažuji. Je hodně bolavé prohrát gólem z takové střely. Určitě z toho ale nebudu vinit brankáře Macíka, ve druhém poločase nás podržel. Potom už moc příležitostí nebylo ani na jedné straně,“ uvedl na tiskové konferenci Václav Jílek.

Nasazení obou týmů bylo obrovské. „Nasazení obou týmů bylo enormní, ale v kvalitě předfinální a finální fáze oběma něco scházelo. Sparta si sama nevytvořila žádnou velkou šanci, další šanci měla jen po chybě Beneše. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení a chtěli jsme jít za vyrovnávacím gólem. Sparta ale hru zkušeně zklidnila a dobře držela míč. Naše finální řešení nebylo na takové úrovni, abychom mohli soupeře pořádně ohrozit,“ pokračoval právě někdejší kouč Sparty.

Podle kouče Sigmy měl domácí tým kopat penaltu. „Musím upřímně říct, že už mám guláš v tom, jak se vyhodnocuje hra rukou. Z mého pohledu jsem od rozhodčích viděl dvě chyby. Zaprvé jsme měli kopat penaltu, zadruhé ale musím uznat, že Kramář měl být po tvrdém zákroku jednoznačně vyloučen,“ uznal Jílek.