Minčev: Vítězíme jako tým, ale bez fanoušků by to nešlo. Jejich podpora je pro nás strašně důležitá

Minčev: Vítězíme jako tým, ale bez fanoušků by to nešlo. Jejich podpora je pro nás strašně důležitá

Dvaadvacetiletý bulharský legionář Martin Minčev rozhodl nedělní souboj Sparty na půdě Olomouce jedinou brankou utkání (1:0). Do sestavy Sparty se vrátil po dvouzápasovém trestu za červenou kartu, ale svůj předchozí prohřešek dokonale odčinil. Letenský klub se díky výhře nad Sigmou v tabulce stále drží na prvním místě.

Ve Spartě působí již od léta 2020, ale letošní sezóna se mu zatím daří v řeči čísel nejvíce. Vlastně celému týmu, který po dlouhých letech půstu pomýšlí na mistrovský titul. „Emoce jsou po zápase velké. Jsem moc šťastný. Samozřejmě také z toho, že jsme zápas 1:0 vyhráli. Je to pro nás důležité, abychom vyhrávali každý zápas a díky tomu vyhráli titul,“ nechal se slyšet autor jediné trefy nedělního utkání na Andrůvě stadiónu.

V tomto ročníku FORTUNA:LIGY naskočil již do pětadvaceti ligových zápasů, ve kterých si připsal pět přesných zásahů a přidal tři asistence. „Byl to těžký zápas. Ale čekali jsme to, hráli jsme venku. To je těžké. Ale jsem moc šťastný, že tomu každý dal maximum. A náš tým vyhrál. Vítězíme jako tým,“ pokračoval bulharský legionář.

Sparta sice hrála venku, ale díky své divácké kulise se pražský klub dočkal velmi dobré podpory. „Chci fanouškům poděkovat, protože je to venkovní zápas a přijelo jich sem hodně. Podpora je pro nás velmi důležitá v každém zápase. Vyhráváme společně,“ uzavřel pro klubové stránky Minčev.