Škodný by rozhodně nezůstal. Haaland by si přišel na nemalé bonusy, pokud Citizens získají treble

Škodný by rozhodně nezůstal. Haaland by si přišel na nemalé bonusy, pokud Citizens získají treble

Jeho střelecký apetit se zdá být nevyčerpatelný. Už v barvách RB Salzburg dával góly jako na běžícím pásu, také v Dortmundu byl vychvalován do nebes. A tato pohádka pokračuje, neboť dvaadvacetiletý norský klenot Erling Haaland si podmanil i Ostrovy. A jak se zdá, škodný by nezůstal ani tehdy, kdyby Citizens získali v této sezóně treble.

Citzens by mohli přepisovat historii, neboť by se mohli stát teprve druhým týmem v Anglii, který získal treble. Pokud by se tak skutečně stalo, vyrovnali by rekord Manchesteru United z roku 1999. Ambice a motivace jsou velké, neboť kromě cenných trofejí jsou ve hře také zajímavé bonusy.

Podle britského listu The Express by mohl Haaland dosáhnout na bonusy až ve výši 5 milionů liber. Pokud by klub sídlící na Etihad Stadium prvně v historii ovládl prestižní Ligu mistrů, znamenalo by to pro norského mladíka milion liber jako odměnu. Za případný triumf ve finále FA Cupu, kde nás čeká derby gigantů z Manchesteru, visí ve vzduchu bonus 350 tisíc liber.

Některé bonusy mu už nikdo nesebere, neboť již nyní má v kapse celou řadu individuálních ocenění v rámci tohoto ročníku Premier League. Ve hře je také mistrovský titul, za který by taktéž nebyl škodný. A ve hře je ještě také milion liber v případě, pokud by Haaland ukořistil Zlatý míč.

Jisté je, že si Manchester City náležitě cení svého klenotu, který před pár dny překonal historického střelce Premier League, když zaznamenal svou pětatřicátou trefu. A to ještě pár kol do konce ligové sezóny zbývá…