Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá. Tři faktory, proč letos Chelsea generuje katastrofální výsledky

Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá. Tři faktory, proč letos Chelsea generuje katastrofální výsledky

Stamford Bridge řádí v této sezóně kalamita, kterou budou tamní odklízet ještě dlouho. Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá, proto první vítězství Lamparda na lavičce Blues o víkendu nelze brát jako obrat k lepšímu. Chelsea zažívá období temna, i když má tým vystavěný z talentovaných hráčů, ale něco na této adrese nefunguje. Podívejme se na tři faktory, kvůli kterým londýnský gigant generuje katastrofální výsledky.

3) Trenér jako spotřební zboží

Mnozí zpochybňovali autenticitu projektu Todda Boehlyho spolu s jeho rozhodnutími v této sezóně. Významné změny na Stamford Bridge se dotkly nejen kabiny, ale i trenérského týmu. A zde by se dalo hovořit téměř o spotřebním zboží, neboť mnohé výměny na trenérském křesle výsledku příliš nepomohly.

Thomas Tuchel dovedl Chelsea k triumfu v Lize mistrů, ale neshody s vizí a plánem klubu vedly k jeho odchodu. Přišel Graham Potter, který to od prvních dní neměl snadné. Tým už tehdy nevyhrával, navíc fanoušci milovali jeho německého předchůdce. Nový stratég měl být spasitelem, ale krize se prohlubovala a trpělivost vedení nebyla bezmezná.

Nepomohla ani velká finanční injekce do týmu, a tak se ke kormidlu dostal znovu Frank Lampard. Jednalo se o sázku na jistotu, na tvář, která zdejší ekosystém zná dokonale, ale i někdejší hráčská hvězda nemá na růžích ustláno. U fanoušků jeho příchod vyvolává smíšené pocity, navíc výsledky se stále nedostavují.

Foto: Chelsea FC