Ze dvou týdnů se stal jeden. Messi se už zase zapojil do přípravy PSG

Ze dvou týdnů se stal jeden. Messi se už zase zapojil do přípravy PSG

Hvězdný Argentinec Lionel Messi se po týdnu vrátil do přípravy s fotbalisty Paris St. Germain. Mistra světa jeho klub suspendoval a vyřadil z kádru kvůli cestě do Saúdské Arábie, na kterou se vydal bez souhlasu zaměstnavatele. Messiho vyloučení z týmu, během něhož nesměl s klubem ani trénovat a nepobíral mzdu, trvalo nakonec šest dnů. Podle francouzských médií se mělo jednat o dva týdny. Klub o Messiho návratu do přípravy informoval na sociálních sítích.

Pětatřicetiletý reprezentační kapitán se na nedovolenou cestu vydal před týdnem po porážce s Lorientem (1:3). Klub s ním zahájil disciplinární řízení, Messi se později omluvil vedení PSG i spoluhráčům s vysvětlením, že se mylně domníval, že stejně jako v minulých týdnech následuje po zápase den volna. Propagační cestu s rodinou do Saúdské Arábie, kde je od loňského roku ambasadorem turismu, měl prý dlouho naplánovanou.

I bez argentinské hvězdy pařížský obhájce titulu v neděli zvítězil ve francouzské lize na hřišti Troyes 3:1 a čtyři kola před koncem soutěže má v čele tabulky šestibodový náskok před Lens.

Messimu po sezoně skončí v Paříži stávající smlouva a všeobecně se spekuluje o jeho odchodu. V úvahu připadá návrat do Barcelony, po návštěvě Saúdské Arábie se ale okamžitě objevily informace o jeho možném odchodu na Blízký Východ. Tamní celek al-Hilál podle Reurters nabídl útočníkovi smlouvu s ročním příjmem 400 milionů dolarů (8,5 miliardy korun).

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.