Petrášek bude po sedmi letech měnit dres a možná i zemi: Chci být v klubu, který bude bojovat o evropské poháry

Petrášek bude po sedmi letech měnit dres a možná i zemi: Chci být v klubu, který bude bojovat o evropské poháry

Sedm notně výživných sezon a sedm trofejí včetně nejčerstvějšího poháru pro mistra Ekstraklasy. Toť bilance jednatřicetiletého českého reprezentanta Tomáše Petráška v Rakówě Čenstochová.

Nyní bude čas jít dál a bývalého stopera Hradce Králové, Hlavic, Kolína, Převýšova, Viktorie Žižkov i Vyšehradu nejspíš čeká změna klubové příslušnosti.

Kontrakt na stávající adrese mu ostatně dobíhá za několik týdnů a on tak má před sebou s největší pravděpodobností poslední tři soutěžní duely za Raków, který ho proslavil a v podstatě "udělal".

Indicie už jsou. "Čím víc se blíží přestupové okno, tak se to začíná více hýbat. Já se soustředím na to, abych to tu dokončil, jak nejlépe to jde. Udělali jsme titul a máme před sebou tři zápasy. Mám nějaké drobné zdravotní šrámy, takže nevím, jestli do nich zasáhnu, ale to už je vedlejší. Myslím si, že jsem tady napsal nádhernou historii, a jestli mám skončit, tak není lepší moment, než je tento. Musím říct, že jsem skvěle připravený díky svému kondičnímu trenérovi Dominiku Kodrasovi z Českých Budějovic, který se mnou spolupracuje. On mě přivedl do takové formy, do které jsem ani nesnil, že bych se někdy dostal. Ukazuje to, že věk je jenom číslo. Já se v 31 letech cítím na absolutním vrcholu své kariéry a věřím, že tam je ještě prostor na další progres, takže se těším na novou výzvu. S partnerkou se na to těšíme, máme malého syna, takže mu možná chceme ukázat novou zemi, ale není vyloučeno, že zůstanu v Polsku a budu se bít o titul tady," informoval v interview pro tn.nova.cz vytáhlý střední obránce.

Návrat do Česka podle jeho slov v tuhle chvíli ve hře není, protože mu na stole neleží žádná nabídka. "Moje sportovní ambice je teď opravdu vysoká, takže chci hrát v klubu s nejvyššími ambicemi. Chci být v klubu, který bude bojovat o evropské poháry. Uvidíme, kam mě osud zavane. Nechávám to na svých manažerech a uvidíme, co se po sezoně dohodne. Pojedu na krátkou rodinnou dovolenou a pak budu čekat, jaká ta výzva přijde," doplnil Petrášek.

Ten kvůli očekávanému přestupu dokonce odloží i dlouho plánovaný sňatek se svou drahou polovičkou, který měl proběhnout letos v létě. "Když jsme se dozvěděli, že budeme měnit angažmá, tak jsme si říkali, že si odpočineme a budeme čekat na to, kam se budeme stěhovat. Takže svatba je připravená, ale bohužel ji budeme muset přesunout. Svatba nám neuteče, ale teď se musíme soustředit na to, že se musíme někde zabydlet, což nebude jednoduché," upozornil kapitán čerstvých mistrů polské nejvyšší soutěže.

Jeho góly na slovenské mapě už nejde přehlížet. Svěřenec Ščasného je na radaru slavných "S" i Viktorie