Sparťanské béčko válí. Které jeho tři mladé tváře rostou pro první mužstvo trenéra Priskeho?

Sparťanské béčko válí. Které jeho tři mladé tváře rostou pro první mužstvo trenéra Priskeho?

Před pár lety z toho pražské kluby udělaly svou prioritu. Chceme rezervní týmy v druhé lize! Větší konkurence, lepší soutěž a lepší vývoj mladých hráčů. Zatímco slávistická rezerva bojuje o holý život, ta sparťanská má momentálně nejlepší formu v celé lize. Kteří tři hráči mohou růst pro A-tým? A kteří další v sobě skrývají velký potenciál?

TOMÁŠ SCHÁNĚLEC

Jedna z největších komet a jeden z největších stavebních kamenů současné formy. Schánělec má naprosto unikátní fazonu, v posledních šesti zápasech dal pět branek, tři z toho byly vítězné.

Zaslouženě tak přicházejí odměny. Nejen, že se stal Hráčem měsíce dubna ve FORTUNA: NÁRODNÍ LIZE, ale také zapsal první start za A-tým. Na konci základní části první ligy nastoupil k prvním devíti minutám v zápase proti Liberci, v derby ve finále poháru byl na lavičce, stejně jako v neděli v Olomouci.

Schánělec bude také určitě doufat, aby ho nepotkala smůla, která provází mladé sparťanské útočníky. O ničivých zraněních by mohl vyprávět nejen Daniel Turyna, ale také Matěj Pulkrab, Václav Drchal či Lukáš Juliš.

Foto: AC Sparta Praha