Alliho brněnská epizoda zřejmě potrvá jen jednu sezonu. Křídlo může do Ekstraklasy i First Division A

Alliho brněnská epizoda zřejmě potrvá jen jednu sezonu. Křídlo může do Ekstraklasy i First Division A

Mo Tijani už asi mnoho radostných objetí s Wale Musou Allim nezažije. Rychlonohý nigerijský křídelník se nakonec měl ve Zbrojovce zdržet pouze jednu sezonu a sportovní úsek Brna snad aby se začal pozvolna poohlížet po jeho náhradě.

Již pár týdnů nazpět prolétla mediálním prostorem informace, že by malého velkého muže brněnské záložní řady braly belgické celky Kortrijk a Sint-Truidense.

Nyní to potvrdil i jeho agent Jiří Petr, který podle svých slov eviduje konkrétní a dlouhodobý zájem nejen z belgického, ale i polského prostředí.

Podle něj odejde dvaadvacetiletý mladík z FORTUNA:LIGY na devadesát procent, s tím, že s vedením Zbrojovky se celá věc bude řešit na konci stávajícího ročníku 2022/2023.

"Je profík, ví, co má dělat. V Evropě se adaptoval, je samostatný. Nejsou s ním problémy jako s jinými, co přijdou do Česka," uklidňoval brněnskou fotbalovou obec před rozhodujícími zápasy ve skupině o záchranu manažer, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Dotyčné vyjádření podtrhuje i jeho dosavadní vytížení, které bylo dobré už v éře Richarda Dostálka a nic se na tom nezměnilo ani po příchodu Martina Haška.

Drobný Afričan, který Brnu pomohl k osmi brankám, zatím nevynechal ani je den ligový souboj z jednatřiceti a dohromady strávil na hřištích 2050 minut čistého času.

Na radar Slavie se dostal bývalý mládežník Sparty, Bohemky i Dukly, jemuž nyní velí v Pardubicích Kováč