Nejvíce gólů venku? Doška i Siegla zřejmě Škoda s Řezníčkem přeskočí, nicméně Lafata asi o rekord nepřijde

Nejvíce gólů venku? Doška i Siegla zřejmě Škoda s Řezníčkem přeskočí, nicméně Lafata asi o rekord nepřijde

Z aktivních hráčů FORTUNA:LIGY nastříleli největší počet venkovních branek Jakub Řezníček ze Zbrojovky Brno a Milan Škoda z Mladé Boleslavi. Oba veteráni jsou k tomuto datu na šestačtyřiceti trefách.

V absolutním pořadí samostatné historie české nejvyšší soutěže jim to stačí na dělené třetí místo, které stále náleží také bývalému střelci Sparty, LIberce, Teplic, Slovácka či Brna Liboru Doškovi.

Jak současný zaměstnanec Zbrojovky, tak druhý muž žebříčku Horst Siegl, jsou ovšem v ohrožení. V silách čtyřiatřicetiletého střelce i o tři roky staršího exslávisty totiž nastřílení dalších pěti gólů je.

Sparta musí probrat Haraslína, Slavia nic nepodcenit. Brno si tak špatný výkon předvést už nedovolí, říká Pulpit

Na rekordmana soutěže Davida Lafatu už to však pravděpodobně stačit nebude a to i v případě, kdyby oba absolvovali ještě dva příští soutěžní ročníky (2023/2024 a 2024/2025).

Jestliže totiž nasázeli za více než deset let působení na domácí prvoligové mapě 46 tref, těžko jde očekávat, že by v dohledné době a ve svém pokročilejším fotbalovém věku zvládli v relativně krátkém časovém úseku dalších dvacet. Tím spíš, že už se jich nějaký čas netýká ligová špička a tedy i lepší servis od spoluhráčů.

Nejvíce gólů venku:

1. David Lafita - 65
2. Horst Siegl - 51
3. Libor Došek - 46
4. Milan Škoda - 46
5. Jakub Řezníček - 46