Turínský klub "500" je bohatší o nové jméno. Jako šestý do něj vstoupil současný kapitán Juve

Turínský klub "500" je bohatší o nové jméno. Jako šestý do něj vstoupil současný kapitán Juve

Pro znamenitého obránce Leonarda Bonucciho byl čtvrteční pohárový střet Juventusu se Sevillou (1:1) velmi speciální. Velezkušený kapitán "Staré dámy" již totiž odehrál za turínského obra jubilejních 500. soutěžních zápasů.

Díky tomuto výkonu se čerstvě šestatřicetiletý střední obránce zařadil k pěti klubovým legendám, které ono bájné číslo překročily také.

Před ním se to v celé historii Juve povedlo pouze Gianluigi Buffonovi, Alessandro Del Pierovi, Girgio Chiellinimu, Gaetanovi Scireaovi a Giuseppe Furinovi.

"Být takto zapsán v historii Juventusu je pro mě věc hrdosti a cti. Jako dítě jsem o tom snil a vím, že se to podaří jen málokomu. Mám z toho velkou radost, ale velké díky patří všem mým spoluhráčům," citoval web juventus.com slova svého dlouholetého stopera.

Úřadující mistr Evropy v minulosti prošel také Interem, Trevisem, Pisou, Bari nebo AC Milán, nicméně nejvýraznější stopu zanechal právě ve strukturách Bianconeri, za které dohrává dvanáctý ročník.

I když měl i nabídky z Premier League, Bonucci nikdy v kariéře neopustil Apeninský poloostrov, na kterém vybojoval k tomuto datu dvaadvacet týmových trofejí.

Osimhen a Chelsea? Cena produktivní africké hvězdy je vysoká, ale Blues si mohou vypomoci Pulišičem