Pohodový konec? Zachránění nejsme, varuje Hapal

Pohodový konec? Zachránění nejsme, varuje Hapal

Ve druhém kole nadstavby zamíří v dobré formě hrající Baník do Jablonce. Tam by si díky výhře mohl zajistit úplný klid pro závěr sezony. Před tím ale varuje trenér Pavel Hapal. 

Fanoušci Baníku mohou být hodně rozčarovaní. Proč hrajeme tak dobře až teď, ptají se možná mezi sebou.

V zádech mají hladká vítězství nad Brnem a Olomoucí. K tomu osm vstřelených gólů v posledních dvou zápasech, které Ostravu vystřelily na čelo skupiny o udržení.

Mohlo by se tak zdát, že je hotovo. Nicméně přesně před tím varuje trenér Baníku Pavel Hapal. "Co se týká tabulky, ještě nejsme zachráněni a chceme udělat maximum, aby se nám to povedlo už v tomto kole," cituje Hapala klubový web.

I tak se ale Baníku dýchá lépe. Na barážové pozice má náskok sedmi bodů, kvalitativně je také jinde než spodní celky. Zrovna Jablonec, nedělní soupeř, je ale hned pod Baníkem, a to o pouhé dva body.

"Je to kvalitní soupeř, propadl se až v posledním kole, respektive posledních minutách do skupiny o záchranu, je třeba se na něj nachystat," připomíná Hapal.

Ten se bude muset vypořádat s poměrně rozsáhlou marodkou. Jak ale říká, příležitost dostanou ostřílení hráči. "Budou hrát hráči, kteří budou nejlíp připraveni. Nebudeme nic zkoušet ani experimentovat, v této fázi o tom nepřemýšlíme," zakončil.