Beran? Hodně náročnému teenagerovi ze slávistického béčka se vrací jeho píle a přístup k fotbalu

Beran? Hodně náročnému teenagerovi ze slávistického béčka se vrací jeho píle a přístup k fotbalu

Sešívanému béčku, které vede Marek Jarolím, se po hodně dlouhé době podařilo opustit sestupové pozice a tři kola před koncem jsou v druholigové tabulce čtrnáctí s dvoubodovým náskokem na Opavu a Třinec.

Sebevědomí do zbývajících bojů jistě dodá Slavii B i víkendové rozebrání nebohé Jihlavy (7:2). Je paradoxem, že v předchozích zápasech se vršovickému souboru střelecky až tak nedařilo...

"Naše góly byly skvěle vypracované pozice. Byly to tak dobré pozice, ze kterých je očekávané, že se z nich dá gól. Nadstandardní byla třeba střela Davida Pecha, ten to trefil skvěle. Takové akce trénujeme dlouhodobě, přechody do útoku, podpora a dohrávaní akcí. Pak je to hodně o bránění soupeře, někdy vám to soupeř dovolí, jindy se dostanete do méně výhodných pozic, ze kterých je pak umění dát gól. Není to tak, že bychom na takových akcích trénovali poslední dobu, je to dlouhodobá a systematická věc, tlačíme to do kluků, aby se tlačili dopředu v hodně lidech, uměli situace dohrát a uměli si vylepšit situace. Je to hodně o jejich citu, aby si s tím poradili," uvedl na webu slavia.cz hlavní trenér slávistické rezervy.

Sparta získá titul, zaslouží si ho. Sama ale ví, že nejlepší v lize ještě není

Zazářil zejména autor čtyř tref - devatenáctiletý záložník Štěpán Beran, který je díky deseti brankám nejlepším střelcem mužstva, na což mu stačilo pouhých osmnáct vystoupení v základní sestavě.

"Vrací se mu jeho píle a jeho přístup k fotbalu. Je na sebe hodně náročný. Stejně to je u Kuby Kopáčka, oba mají skvělé mentální nastavení. Jsou to hezké příběhy, mají k fotbalu stoprocentní přístup a fotbal milují, dávají do toho celé srdce. Takovým hráčům se to pak vrátí, tentokrát za to byli odměněni skvělým zápasem. Jsme za ně moc rádi. Jen tak dále," burcoval své klíčové muže Jarolím.

To, že se béčko Slavie posunulo mimo sestupové pásmo, bere trenér jako doping. "Budeme se chtít na těchto příčkách udržet, naším cílem je si to uhrát. Lhal bych, kdybych nesledoval výsledky ostatních soupeřů. Ambice je ale, abychom si to na hřišti uhráli sami a ukázali všem, že na to máme. Věřím, že na to máme! Věříme, že to budeme mít ve svých rukách a uhrajeme si záchranu," ukázal optimismus.

Nejlepší střelci F:NL:

15 - Tomáš Wágner
15 - Jan Suchan
14 - Lukáš Matějka
14 - Abdullahi Tanku
12 - Bienvenue Kanakimana
10 - Bojan Dordič
10 - Štěpán Beran