Matouškovi se na Julisce věří, ale v létě už se musí výrazněji prosadit směrem k základu, nebo půjde jinam

Matouškovi se na Julisce věří, ale v létě už se musí výrazněji prosadit směrem k základu, nebo půjde jinam

Dukla, jež o víkendu na Julisce nestačila na vedoucí Karvinou, se před pár dny dohodla na nové smlouvě s jednadvacetiletým obráncem Filipem Matouškem.

To vše i přesto, že toho zatím odehrál v druholigovém ročníku 2022/2024 jen velmi málo, základní sestava se ho pod Petrem Radou netýkala ani jednou a větší porci minut (34) zaznamenal pouze v MOL Cupu.

Matoušek je odchovancem dejvické značky, do níž přišel z Loko Vltavín před dvanácti lety. "Na Dukle jsem už od mládeže a cítím se tu dobře. Jsem rád, že mi Dukla dává možnost tady pokračovat. Tuto důvěru budu chtít splatit na hřišti svými výkony a pomoct týmu ke stanoveným cílům," pomohl si klasickými frázemi mladý zadák, jehož slova vyšla na stránkách fkdukla.cz.

K tomuto datu má v áčku Dukly odehráno 10 zápasů. Sedm v rámci F:NL a tři v poháru, s tím, že prim hraje zejména v ČFL, kde už šel do akce v barvách rezervy hned osmačtyřicetkrát.

"Filip patří mezi mladé hráče, kteří jsou součástí kádru A mužstva a sbírá první zkušenosti v proti fotbale a první starty. S těmito perspektivními hráči chceme mít dlouhodobější smlouvy. V létě by se Filip měl již výrazněji prosadit směrem k základní sestavě, nebo budeme zvažovat hostování po vzoru Ullmana, Jeřábka, našich mladých gólmanů, nebo Ludvíčka," ozřejmil člen představenstva Jan Staněk.

Hráč kola: Nita zdeptal nejlepšího kanonýra, Fila přiblížil Teplice k záchraně a Haraslín dal zapomenout na nedávná trápení