Hráč kola: Nita zdeptal nejlepšího kanonýra, Fila přiblížil Teplice k záchraně a Haraslín dal zapomenout na nedávná trápení

Hráč kola: Nita zdeptal nejlepšího kanonýra, Fila přiblížil Teplice k záchraně a Haraslín dal zapomenout na nedávná trápení
HRÁČ KOLA

Florin Nita dvěma úspěšnými zásahy proti pokutovým kopům zdeptal nejlepšího kanonýra soutěže Jakuba Řezníčka a dal Pardubicím větší bodový polštář před posledním Zlínem. Jediným dvougólovým střelcem druhého kola nadstavby je Daniel Fila, díky jeho příspěvku se Teplice výrazně přiblížily k záchraně. Na nedávná trápení dal parádní trefou z přímého kopu zapomenout Lukáš Haraslín, vynikající jarní formu potvrdil nigerijský útočník ve službách Liberce Victor Olatunji.

Florin Nita (FK Pardubice)

Žádný obávaný kanonýr. Hlavní hvězdou 2. kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY je brankář. Florin Nita zlikvidoval v utkání na půdě Brna dvě penalty, další tři střely a vychytal své třetí čisté konto v dresu Pardubic.

Právě jeho zásluhou Pardubice uspěly a po vítězství 0:2 zvýšily svůj náskok na poslední Zlín na čtyři body. 

„Nepamatuju si, že by nějaký brankář chytil dvě penalty tak rychle po sobě. Florin je fantasticky vychytal a dal nám šanci vyhrát. Musím mu opravdu poděkovat. Je to démon a jsme strašně šťastní, že je tady s námi“ chválil svého svěřence kouč Radoslav Kováč.

A co další hvězdy víkendu?